گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال جهان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۵۶۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲:۰۸ ب.ظ
لواندوفسکی: کلوپ در دورتموند با من سختگیر بود بازیکن برتر جهان در سال گذشته میلادی از یورگن کلوپ، سرمربی کنونی لیورپول به عنوان مربی سختگیر نام برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، روبرت لواندوفسکی قبل از آنکه در سال 2014 به بایرن مونیخ بیاید، به مدت 4 سال عضو بورسیادورتموند بود.

در این تیم وی زیر نظر یورگن کلوپ، سرمربی کنونی لیورپول انگلیس فعالیت کرد. در واقع با اصول فوتبال محکم و مدرن در این تیم آلمانی و زیر نظر چنین مربی صاحب سبکی رشد کرد.

لواندوفسکی که در پایان سال گذشته به عنوان بهترین بازیکن جهان برگزیده شد، در مصاحبه ای با اسکای اسپورت به دوران حضورش در دورتموند زیر نظر کلوپ پرداخت. 

در این مصاحبه گلزن لهستانی عنوان کرد:اگر از من بپرسید معلمی که در دوران تحصیلم اکنون بیشتر به یاد می آورم، کیست، برایش پاسخی دارم. من می گویم این معلم کسی نیست که در گذشته باعث شده زندگی برایم آسان بشود. همینطور از من انتظاری نداشته باشد. بلکه من هم مثل خیلی ها معلمی را به یاد می آورم که در مدرسه سختگیر بوده و مرتب من را به عنوان شاگرد تحت فشار گذاشته است.

وی افزود:البته هدف او این بوده که من در درس نتیجه خوبی بگیرم.حال با این دیدگاه اگر سئوال شود مهم ترین مربی که باعث شده تا وضعیت من بهتر شود، می گویم او کسی جز یورگن کلوپ نبود.

لواندوفسکی ادامه داد: بله، او نسبت به من سختگیر بود. می خواست به این ترتیب من بهتر و بهتر شوم. همین اتفاق هم افتاد و اکنون خوشحالم که زیر نظر او کارکردم.

این گلزن در مجموع 4 سال حضور در دورتموند موفق شد 131 مرتبه پیراهن زنبوها را به تن کند و 74 گل بزند.

او از سال 2014 تاکنون عضو بایرن است و فصل گذشته با آن حتی قهرمان اروپا نیز شد.

انتهای پیام/