گروه : استانها
حوزه : کهگیلویه و بویراحمد
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۸۴۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۴:۳۸ ب.ظ
بازار کهگیلویه و بویراحمد تحت نظارت بازرسان استاندارد مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازرسان اداره کل استاندارد استان و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد، به صورت محسوس و نامحسوس بازار استان را رصد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، بهمن رحمتی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۳۰۰ مورد بازرسی در قالب طرح طاها( طرح اجرای هماهنگ استاندارد ) در سطح بازار استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازرسان اداره کل استاندارد استان و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد، به صورت محسوس و نامحسوس همانندمصرف‌کنندگان و خریداران به مراکز عرضه و واحدهای صنفی استان مراجعه و ضمن بازرسی از تمام کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری موجود در واحد صنفی و ارائه گزارش بازرسی، در هر مرحله از طرح با توجه به برنامه ابلاغی از سوی سازمان، نسبت به خرید این کالاها و ارسال آن به آزمایشگاه‌های ذیصلاح برای آزمون و دریافت نتیجه اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اهداف طرح طاها گفت: شناسایی واحدهای تولیدی و کنترل کالاهای مشمول استانداردهای اجباری، ارتقای سطح کیفی فرآورده‌های تولیدی در راستای تامین ایمنی، بهداشت و سلامت جامعه، جمع‌آوری کالاهای فاقد کیفیت از مراکز تولید، تمرکز، توزیع و عرضه و برخورد قانونی با واحدهای تولیدی غیر مجاز و فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد، ذکر کرد.

وی با بیان اینکه نظارت‌های استاندارد در حوزه تولید موجب ارتقای کیفیت آنها شده و به سود تولید داخلی است، عنوان کرد: در قالب طرح طاها، از تمامی واحدهای صنفی عرضه کننده: مواد غذایی و کشاورزی، مصالح ساختمانی و معدنی، صنایع الکترونیک، نساجی و پوشاک، مکانیکی و واحدهای ارائه دهنده خدمات مشمول استاندارد اجباری، بازرسی می شود.

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد: هم استانی‌های عزیز در هنگام خرید کالا، علاوه بر تاریخ تولید و انقضاء ، به نشان استاندارد و کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد توجه کنند و با ارسال کد ۱۰ رقمی به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت استاندارد کالای خریداری شده مطمئن و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، مراتب را با شماره رسیدگی به شکایات ۱۵۱۷ به این اداره کل اطلاع دهند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴