گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۹۷۰
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۱ ق.ظ
تعداد بیماران بستری کرونایی مازندران به 1416 نفر رسید با بستری شدن تعداد ۲۳۶ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری شدگان در مازندران به یک‌هزار و ۴۱۶ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، درحالی یازدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا را پشت سر می‌گذاریم که مازندران همچنان روی مدار کرونایی است.

نیمه دوم تیر ماه امسال بود که استان مازندران بای دومین بار وارد روزهای قرمز کرونایی شد و طی این مدت شاهد ادامه دردسرهای کرونایی در این استان هستیم.

طی هفته‌های اخیر نیز باوجود اوج‌گیری ویروس کرونا در استان محدودیت‌های کرونایی اجرا شد ولی با این وجود همچنان روند افزایش مبتلایان و بستری‌شدگان را شاهد هستیم.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۰۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد  ۱۹۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۲۰۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۳۵ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار جدید بستری و ۳۴ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۲۳۶ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۴۱۶ نفر رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج