گروه : استانها
حوزه : سمنان
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۴۰۰۰۹۹۸
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۷:۲۷ ب.ظ
ثبت‌نام ۱۳۱ هزار نفر در مرحله جدید طرح ملی مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: در مرحله جدید طرح اقدام ملی مسکن که در ۱۸۳ شهر جدید آغاز شد، تعداد ۱۳۱ هزار نفر تا به امروز ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد اسلامی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان سمنان اهداف سفر خود به این استان را بازدید از پروژه‌های زیرساختی حوزه وزارت راه و شهرسازی شامل راه، بافت فرسوده، مسکن و سایر موارد مرتبط عنوان و اظهار کرد: با توجه به راه‌اندازی سامانه اطلاعات، مقوله پالایش متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن به‌خوبی در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: از یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفری که در دو نوبت در این طرح ثبت‌نام کردند تا به امروز ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده‌اند.

اسلامی با بیان اینکه تقاضای واقعی بر اساس پالایش‌های انجام‌شده در طرح ملی مسکن صورت گرفته است، گفت: در مرحله جدید ثبت‌نام که در ۱۸۳ شهر جدید از پنج‌شنبه هفته گذشته آغاز شده است؛ تعداد ۱۳۱ هزار نفر تا به امروز ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به آرامش حاکم در بازار مسکن در چند ماه اخیر گفت: جلوی طرح قیمت‌های بی‌پایه و اساس و ایجاد التهاب در جامعه از سوی واسطه گران و دلالان مسکن گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: مسکن کالای مصرفی موردنیاز مردم بوده و توصیه ما به سرمایه‌داران این است که سرمایه خود را به بازار مسکن وارد نکنند و مسلماً این امر از التهاب و افزایش قیمت‌های بی‌پایه و اساس جلوگیری می‌کند.

اسلامی استقبال مردم را از طرح اقدام ملی مسکن مثبت ارزیابی کرد و گفت: در مورد میزان تسهیلات بانکی برای خانه‌دار شدن مردم نیز باید تصمیم‌گیری شود که این تسهیلات به‌گونه‌ای باشد که مردم استطاعت پرداخت آن را داشته باشند.

بهره‌برداری محور سمنان- فیروزکوه با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی 

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: چهارخطه کردن جاده سمنان- فیروزکوه از طرح‌های حائز اهمیت برای وزارت راه و شهرسازی است که در دستور کار قرار دارد.

اسلامی اجرای طرح احداث جاده سمنان- فیروزکوه را از مطالبات به‌حق مردمی دانست و گفت: متأسفانه اجرای این طرح با تأخیر مواجه شده است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: از ۶۵ کیلومتر محور سمنان- فیروزکوه امروز ۲۰ کیلومتر آن افتتاح می‌شود که ۱۰ کیلومتر آن در حوزه استان سمنان و ۱۰ کیلومتر در استان تهران است و مطالعات بقیه این طرح نیز تکمیل شده و اسناد مناقصه آن در حال آماده‌سازی است و به‌زودی برای مناقصه آن فراخوان داده می‌شود و امیدواریم طی سه سال آینده تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد. 

اسلامی بیان کرد: میزان اعتبار درنظر گرفته شده برای بهره‌برداری از ۴۴ کیلومتر باقی‌مانده در محور سمنان- فیروزکوه با نرخ برآوردی انجام‌شده حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم با افزایش منابع تسهیلاتی از محل منابع بودجه و منابع تسهیلاتی بانک‌ها بتوانیم این پروژه را با راندمان بالایی تکمیل کنیم. 

انتهای پیام/۷۴۰۰۷/ز/س/