گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۵۰۰۰۴۱۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲:۰۳ ب.ظ
پیام رژیم صهیونیستی به بایدن؛ ریاض، ابوظبی و قاهره را تحت فشار قرار ندهید یک وبگاه صهیونیستی به نقل از مقامات امنیتی این رژیم خبر داد که تل‌آویو قصد دارد در آینده از دولت جدید آمریکا بخواهد که در ارتباط با مسئله حقوق بشر و جنگ در یمن، سه کشور عربستان سعودی، امارات و مصر را تحت فشار قرار ندهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه خبری «والا»، امروز (پنجشنبه)،‌گزارش داد که تل‌آویو از دولت جدید آمریکا خواهد خواست که به عربستان سعودی، امارات و مصر فشار نیاورد.

شبکه «المیادین» به نقل از والا گزارش داد که چند مقام امنیتی رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند که تل‌آویو از «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا خواهد خواست که سه کشور یادشده را در ارتباط با پرونده حقوق بشر و جنگ در یمن تحت فشار قرار ندهد.

پایگاه خبری «عرب۴۸» نیز با پوشش این گزارش نوشت که «اسرائیل» بیم آن دارد که بایدن روابط خود را با سه کشور یادشده سرد کند بویژه آنکه تل‌آویو روابط اطلاعاتی امنیتی با این سه کشور را عاملی مهم برای تقابل با ایران و از طرفی دیگر، «عنصری مهم برای امنیت منطقه» می‌داند.

والا در گزارش خود اشاره کرده است که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در گفت‌و‌گویی تلفنی با رؤسای برخی کشورها تأکید کرده که موضوع حقوق بشر در صدر اولویت‌های سیاست‌ خارجه  خود قرار خواهد داد.

والا در ادامه همچنین اشاره کرد که برآوردها در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور جدید آمریکا سیاست واشنگتن را در قبال جنگ در یمن را کاملا تغییر خواهد داد.

این وبگاه به نقل از چند مسئول امنیتی صهیونیست گزارش داد که تل‌آویو قصد دارد به دولت بایدن بگوید که در سال‌های اخیر، منطقه شاهد تغییرات مهمی بوده است بطوریکه در نتیجه روابط گرم تل‌آویو با چند کشور عربی، یک ائتلاف منطقه‌ای تشکیل شده است.

مقام‌های یادشده افزودند که تل‌آویو امیدوار است که دولت بایدن «به توسعه این تحول اهتمام بورزد».

این مقامات همچنین مدعی شدند که به منظور زمینه‌سازی برای گفت‌و‌گو با دولت جدید آمریکا، رژیم صهیونیستی، طی هفته‌های گذشته، مصر و عربستان سعودی را تشوق کرده که گام‌هایی در زمینه حقوق بشر اتخاذ کنند.

والا در بخش پایانی گزارش خود به نقل از یک مقام امنیتی بلندپایه صهیونیست نوشت: «بسیار نزدیک بود که چند سال پیش مصر را از دست بدهیم از این رو پیام ما به دولت بایدن این خواهد بود: "آهسته آهسته" تغییرات شگرفی رخ داده و شما نبایستی مواضع از پیش تعیین شده بیاورید و روابط با عربستان سعودی، مصر و امارات را تعضیف کنید».

انتهای پیام/ص