گروه : استانها
حوزه : مرکزی
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۵۰۰۰۴۴۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲:۰۴ ب.ظ
استفاده از ردیاب انگیزه‌ای برای آزار و اذیت رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از شناسایی فردی که با جاسازی ردیاب قصد آزار و اذیت یکی از شهروندان را داشت خبر داد.

احسان آنقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی رفت‌ و آمدهای شاکی را کنترل می‌کند و با اطلاع از موقعیت مکانی شاکی را تحت کنترل داشته و باعث آزار و اذیت وی می‌شود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی‌های لازم و اقدامات صورت گرفته، یک دستگاه ردیاب از وسیله نقلیه شخصی شاکی پرونده یافت شد و رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته و با توجه به اطلاعات به‌ دست ‌آمده از دستگاه ردیاب، متهم شناسایی و در اقدامی دستگیر شد.

آنقی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد متهم پرونده خواستگار قبلی شاکی بوده است که با نیت آزار و اذیت وی و با قرار دادن ردیاب در ماشین شاکی پرونده، اقدام به کنترل رفت‌وآمدهای وی کرده است.

وی با بیان تکمیل تحقیقات و معرفی فرد دستگیر شده به مرجع قضایی و با عنوان این موضوع که امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون دانش و تجهیزات رایانه‌ای امکان هرگونه سوءاستفاده خرابکارانه و مجرمانه از شهروندان وجود دارد از هم‌وطنان خواست دانش رایانه‌ای خود را به‌ روز نگه داشته و با آگاهی خود از هرگونه اعمال مجرمانه و کلاهبرداری جلوگیری کنند.

انتهای پیام/