گروه : استانها
حوزه : البرز
شماره : ۱۳۹۹۱۰۲۵۰۰۰۷۳۵
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۷:۵۰ ب.ظ
31 مورد بنای غیرمجاز در مهرشهرتخریب شد/آزادسازی 10 هکتار اراضی کشاورزی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: در راستای حفاظت از بستر تولید، 10 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج آزادسازی شد؛ در این راستا 31 مورد تغییر کاربری غیر قانونی در خیابان جم ماهدشت، منطقه 3 مهرشهر تخریب شد.

اسماعیل صارمی، مدیر جهاد کشاورزی کرج، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با افراد خاطی به شدت  برخورد خواهد شد و برای واحدهای تولیدی نیز تغییرکاربری بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی کرج از تخریب 31 مورد تغییر کاربری غیر قانونی در  خیابان جم ماهدشت، منطقه 3 مهرشهر و نیز محمدشهر با حضور نماینده دادستان، همراهی فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان و عوامل انتظامی این شهرستان در روز پنج شنبه 25 دی ماه 99 خبر داد و گفت: شهروندان هوشیار باشند که به ‌دام سودجویان نیافتند.

وی تصریح کرد: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی بعنوان مهمترین گام در راستای تولید غذا وعدم وابستگی به واردات  با جدیت در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی دراراضی مذکور، افزود: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در شهرستان 31 مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، استخر، آلاچیق و محوطه سازی و دپوی مصالح تخریب شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی کرج ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان جهت اجرای احکام قضایی و جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز ، بر حفظ و حراست از باغات و اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت ما تمام توان و ظرفیتمان را در این راستا به کار خواهیم گرفت تا دست زمین خوران را از این اراضی که ثروت و سرمایه ملی هستند کوتاه کنیم.

انتهای پیام/ج