گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۳۹۹۱۱۲۱۰۰۰۸۷۸
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۳۴ ق.ظ
جزئیات ظرفیت ۲۴۰ میلیون تنی بنادر شمالی و جنوبی‌/تسریع پذیرش و ارسال کالا ‌در بندر معاون امور بندری و ‌اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ظرفیت کل بنادر کشور امروز بالغ بر ۲۴۰ میلیون تن است که با اتمام طرح‌های توسعه، این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

فرهاد منتصر کوهساری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره‌ ظرفیت بنادر شمالی و جنوبی کشور اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال‌های اخیر ظرفیت‌سازی‌های مناسبی را برای پاسخگویی به نیازهای حمل و نقل کالا از جمله واردات، صادرات و تزانزیت صورت داده است به طوری که در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در پذیرش و ارسال کالا از طریق بنادر کشور وجود ندارد.

* ظرفیت کل بنادر کشور امروز بالغ بر ۲۴۰ میلیون تن

معاون امور بندری و ‌اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: ظرفیت کل بنادر کشور امروز بالغ بر ۲۴۰ میلیون تن است که با اتمام طرح‌های توسعه، این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: طرح های توسعه تقریبا در همه بنادر کشور در حال اجرا است، طی سال‌های اخیر بخش عمده ای از این طرح های توسعه در بنادر شمالی و جنوبی کشور تحقق یافته و موجب افزایش ظرفیت بنادر شده‌ است.

* ظرفیت بنادر اصلی در شمال کشور ‌‌۲۷ میلیون تن

منتصر کوهساری با بیان اینکه ‌ظرفیت بنادر اصلی در شمال کشور بیش از ۲۷ میلیون تن است، اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت بندر انزلی با ۱۵ پست اسکله از ظرفیتی معادل ۶ .۱۳ میلیون تن برخوردار است.

معاون امور بندری و ‌اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: ظرفیت در بندر امیر آباد نیز با احداث ۱۵ اسکله بیش از ۵. ۷ میلیون تن است.

وی اظهار داشت: بندر نوشهر نیز با احداث ۱۱ پست توانایی تخلیه و بارگیری سالیانه ۲.۸ میلیون تن را دارا است.

* ظرفیت ۱۰۸ میلیون تنی بندر شهید رجایی

منتصر کوهساری با اشاره به اینکه ظرفیت بنادر جنوبی کشور نیز در سال‌های اخیر افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر ظرفیت بندر شهید رجایی ۱۰۸ میلیون تن، ظرفیت بندر امام خمینی (ره) ۶۰ میلیون تن و بندر بوشهر نیز ۹ میلیون تن است.

معاون امور بندری و ‌اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: بندر چابهار و بندر خرمشهر نیز به ترتیب از توانایی انجام تخلیه و بارگیری کالا با ظرفیت ۸.۵ میلیون و ۴ میلیون تن در سال، برخوردار هستند.

انتهای پیام/