گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال جهان
شماره : ۱۳۹۹۱۱۲۷۰۰۰۳۲۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۲۹ ق.ظ
سوارس و مسی برترین گلزنان لالیگا در دوران پساکرونایی زوج سابق بارسلونا بیشترین میزان گلزنی در لالیگا را از ماه خرداد به ثبت رساندند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ماه ژوئن 2020 (خرداد 99) فوتبال با طعمی متفاوت آغاز به کار کرد و بدون حضور تماشاگران در دوران پساکرونایی به فعالیت خود ادامه داد.

بارسلونا در دوران شروع دوباره فوتبال یکی از بدترین آمارهای خود را به ثبت رسانید و علاوه بر اینکه قهرمانی را به رئال مادرید باخت، در لیگ قهرمانان اروپا نیز با شکست تحقیرآمیز 8 بر 2 از گردونه مسابقات کنار رفت.

بارسلونا اما با فروش سوارس و دیگر بازیکنان به کار خود ادامه داد و پس از ماه‌ها توانست به ریتم اصلی خود بازگردد و مسی دوباره به همان ستاره سابق بازگردد.

از شروع دوباره فوتبال در خرداد ماه 99، لیونل مسی و لوئیس سوارس بیشترین گل زده در لالیگا را به ثبت رساندند و آماری درخشان از خود به جا گذاشتند.

مسی و سوارس با 21 گل زده در صدر قرار دارند و «جرارد مورنو»، مهاجم طراز اول ویارئال با 20 گل در رده دوم قرار گرفته است. مورنو با درخشش در تیم زردپوشان به مهاجم اصلی انریکه در تیم ملی اسپانیا نیز لقب گرفت و احتمال دارد بتواند در یورو در ترکیب اصلی بازی کند.

در جدول گلزنان فصل 2020-2021 لالیگا، لوئیس سوارس با 16 گل در اتلتیکومادرید در صدر جدول قرار دارد و پشت سر خود لئو مسی را با 15 گل می‌بیند. یوسف النصیری از سویا با 13 گل و جرارد مورنو با 13 گل در رده‌های بعدی قرار دارند.

کریم بنزما با 12 گل بهترین گلزن رئال مادرید محسوب می‌شود که در رده پنجم قرار گرفته است.

انتهای پیام/