گروه : اجتماعی
حوزه : شهری
شماره : ۱۳۹۹۱۱۲۹۰۰۰۴۲۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۲ ب.ظ
بیمارستان مقاوم در برابر زلزله تهران ساخته می شود سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: طرح ساخت یک بیمارستان ایمن و مقاوم در برابر زلزله در تهران بررسی شد.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: طرح ساخت یک بیمارستان ایمن و مقاوم در برابر زلزله در پایتخت به عنوان پایلوت در نشست ستاد ویژه مدیریت بحران کلانشهر تهران با حضور کارگروه تخصصی سلامت در حوادث غیر مترقبه بررسی شد.

در این نشست که با حضور رئیس دبیرخانه ستاد ویژه مدیریت بحران کلان شهر تهران، دبیر کارگروه تخصصی سلامت در حوادث غیر مترقبه و سایر نمایندگان کارگروه در محل دبیرخانه این ستاد برگزار شد، اولویت اقدامات در حوزه سلامت در حوادث غیرمترقبه با در نظر داشتن فعالیت‌های تخصصی پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی در زمان وقوع حوادث و ایمن‌سازی بیمارستان ها مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در این جلسه شیوا یوسفیان دبیر کارگروه تخصصی سلامت در حوادث غیر مترقبه در ستاد ویژه مدیریت بحران کلانشهر تهران با بیان اینکه بر اساس پژوهش های انجام شده در سال 96 بیمارستان های تهران از آمادگی نسبی خوبی در برابر حوادث و بحران ها برخوردارند، از افزایش میزان آموزش نیروی انسانی، تجهیز، ایمن سازی و بهسازی بیمارستان‌ها طی چهار سال گذشته، به ویژه پس از همه‌گیری بیماری کرونا خبر داد.

در این نشست همچنین امکان سنجی اتصال مراکز عملیات اضطراری بیمارستان ها به مرکز عملیات اضطراری شهر تهران، تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی به سامانه هشدار سریع زلزله، گزارش نتایج ارزیابی میزان آمادگی بیمارستانهای شهر تهران، وضعیت تعبیه مخازن آب اضطراری و طرح ایجاد یک باب بیمارستان ایمن در برابر زلزله به عنوان پایلوت بررسی شد.

انتهای پیام/