گروه : تعلیم و تربیت
حوزه : دانشگاه
شماره : ۱۳۹۹۱۲۰۳۰۰۰۶۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۵:۲۳ ب.ظ
۴۹۷ طرح پژوهشی موجب سرعت در اقتصاد کشور می‌شوند مدیر کل پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه در سال ۹۸ جزو دانشگاه‌هایی بودیم که توانستیم بودجه ارزی وزارت علوم را دریافت کنیم، گفت: اکنون این دانشگاه دارای ۴۹۷ طرح پژوهشی کاربردی از سوی دانشجویان است که می‌تواند چرخ دند‌ه‌های اقتصاد کشور را با سرعت بیشتری به حرکت در آورد.

به گزارش خبرنگار گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، یعقوب دادگر مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای در نشست خبری ارائه فعالیت‌های تحقیقاتی پژوهشی در ۶ ماه اخیر که بعداز ظهر امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد،گفت: این دانشگاه دانشجوی ارشد و دکتری ندارد و مأموریت ما تربیت مهندسین کار آزموده است زیرا پروژه‌های این دانشگاه جز طرح‌های موفق کشور است. چرا که حدود ۳۰۰ دوره از ۳۱ استان اعلام آمادگی شده است و اکنون در حال انعقاد قرارداد با دانشگاه‌های معین در هر استان هستیم.

وی افزود: بزودی نخستین مرکز نوآوری مد و لباس در کشور در دانشکده شریعتی دانشگاه تهران را راه اندازی خواهیم کرد؛ همچنین امسال در ردیف بودجه تفضیلی، حوزه پژوهش را لحاظ کرده‌ایم چرا که میانگین سنی دانشجویان ما نسبت به سایر دانشگاه‌ها جوان‌تر هستند و از کارایی بالاتری برخوردارند.

مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای گفت: امسال ۲۸۳ محصول و دستاورد را در هفته پژوهش ارائه کردیم و اکنون در مرحله تجاری‌سازی قرار دارند؛ همچنین باید بگویم سال آینده به ۴۰۰ محصول و دستاورد خواهیم رسید. از طرفی باید بگویم  ۳۱۳ صنایع خلاق را در کل کشور راه اندازی کردیم.

انتهای پیام/