گروه : استانها
حوزه : خوزستان
شماره : ۱۳۹۹۱۲۰۹۰۰۰۰۵۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۸:۲۸ ق.ظ
موارد بیماری کرونا در خوزستان همچنان صعودی است رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: موارد بیماری کرونا در خوزستان همچنان صعودی است اما از روند شتابان آن کاسته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمد علوی رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سیر صعودی موارد بیماری کرونا در استان همچنان ادامه دارد اما با اطلاع رسانی صورت گرفته در هفته گذشته از روند شتابان آن کاسته شده است.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا جهش یافته در خوزستان گروه‌های درگیر متفاوت‌تر از ویروس قبلی هستند بطوری که در کودکان و سنین جوان‌تر موارد بیشتری مشاهده می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی دست‌ها از موارد موثر و غیرتغییر تا زمان یافتن درمان موثر هستند.

وی ادامه داد: اعمال محدودیت‌ها در هفته جاری به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد اما در ستاد استانی مقرر شد محدودیت‌های فعلی تشدید شوند.

محمد علوی تصریح کرد: تزریق واکسن کرونا در خوزستان نیز پا به پای دیگر استان‌ها در حال انجام است اما سهمیه‌ای که وزارتخانه توزیع می‌کند جوابگوی همه افراد نیست به همین دلیل سهمیه بندی برای تزریق در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: طبق سهمیه ابتدا پزشکان و پرستاران بخش‌های ICU بیماران کرونایی و در مرحله دوم جانبازان، پس از آن کادر بخش‌های اورژانس و بیماری‌های عفونی واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/