گروه : استانها
حوزه : کهگیلویه و بویراحمد
شماره : ۱۳۹۹۱۲۱۲۰۰۰۹۵۵
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۷:۴۸ ب.ظ
افزایش شماره قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ توصیه به مردم رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویر احمد از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۴۵۰ نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پرویز یزدان‌پناه گفت: طی 24 ساعت گذشته یک بیمار مبتلا به کووید19 جان خود را از دست داد و شمار جانباختگان استان به 450 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم‌اکنون 147 بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 40 نفر مبتلای قطعی و 10 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت:  تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 25038 مورد گزارش شده است.

این مسئول اضافه کرد: از 1332 نمونه نمونه دریافت شده که حدود 8 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، بهمئی و بقیه موارد در سایر شهرستان‌های استان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: با توجه به ورود کرونای انگلیسی به استان، چنانچه محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشود، جلوگیری از برگزاری هر گونه تجمعی، استفاده همگانی از  ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی انجام نگیرد بزودی شاهد افزایش مبتلایان، بستری و مرگ و میر در استان خواهیم بود.

دکتر یزدان پناه با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک در مراکز و مکان های پرتردد یاد آور شد: فعالیت صنوف مختلف به عنوان محل تجمع افراد و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این مکان ها  تهدیدی برای سلامت مردم است و نیازمند همکاری صنوف و افراد مراجعه کننده به این مکان ها می باشد.

وی همچنین افزود: استفاده از ماسک سه لایه در فضاهای سربسته و شلوغ به تنهایی برای جلوگیری از انتشار ویروس کافی نمی باشد و باید از یک ماسک سه لایه با یک ماسک پارچه ای روی آن و یا از ماسک N95  به تنهایی استفاده کرد.

انتهای پیام/