گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۳۹۹۱۲۱۳۰۰۱۱۶۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۲ ب.ظ
پنتاگون: نمی‌توانیم حمله به عین‌الاسد را به گروهی منتسب کنیم وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفته نمی‌تواند حمله به پایگاه «عین‌الاسد» را به گروهی منتسب کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای شامگاه چهارشنبه گفته قادر نیست حمله به پایگاه عین‌الاسد را به هیچ گروهی منتسب کند.

در بیانیه پنتاگون آمده است: «می‌توانیم تأیید کنیم که صبح امروز پایگاه هوایی عین‌الاسد عراق هدف حمله راکتی قرار گرفت.»

این بیانیه می‌افزاید: «نشانه‌های اولیه حاکی است تقریباً ۱۰ راکت از مبدأ خود در شرق این پایگاه شلیک شدند.»

پنتاگون تصریح کرده در حال حاضر هیچ گزارشی از مجروح شدن نظامیان آمریکایی دریافت نشده و یک پیمانکار آمریکایی هنگام پناه گرفتن دچار حمله قبلی شد و اندکی بعد جانش را از دست داد.

وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد: «نیروهای امنیتی عراق در صحنه حضور دارند و در حال انجام تحقیقات هستند. نمی‌توانیم فعلاً مسئولیت حمله را به گروهی نسبت دهیم و تصویر کاملی از میزان خسارات در دست نداریم.»

 طبق این بیانیه «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در جریان قرار گرفته و از نزدیک وضعیت را رصد می‌کند.

«وین ماروتو» سخنگوی ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش نیز ساعاتی قبل‌تر جزئیاتی درباره حمله راکتی به بخش آمریکایی پایگاه «عین الاسد»‌ در استان الانبار عراق ارائه کرده بود.

این فرمانده آمریکایی در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر نوشته بود پایگاه مذکور در ساعت ۰۷:۲۰ به وقت عراق با شلیک ۱۰ راکت کاتیوشا هدف قرار گرفت.

پایگاه‌های عین الاسد در غرب استان الانبار (غرب عراق) و پایگاه «حریر» در شمال اربیل دو پایگاه اصلی آمریکا در عراق هستند.

مطابق با مصوبه دی ماه سال گذشته پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور، حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق از جمله در عین الاسد غیرقانونی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/