گروه : سیاسی
حوزه : مجلس
شماره : ۱۳۹۹۱۲۲۳۰۰۰۹۵۵
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۸:۵۴ ب.ظ
نظر نهایی شورای نگهبان درباره لایحه بودجه 1400 به مجلس ارسال شد نظرنهایی شورای نگهبان به لایحه بودجه 1400 کل کشور، امشب به مجلس ارسال شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بررسی نهایی و ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه 1400 کل کشور، امشب به مجلس ارسال شد.

سخنگوی شورای نگهبان امروز در نشست خبر خود در این باره اعلام کرد: ایراداتی مربوط به تعیین ردیف و تعیین سقف بود که 10 مورد بود. 

وی با اشاره به 5 ایراد شورای نگهبان به اصول 52 و 53 قانون اساسی، گفت: مغایرت با اصل 44 نیز 5 مورد ایراد بود که شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ داشت. 

سخنگوی شورای نگهبان مغایرت با سیاست های کلی نظام را  5 مورد دانست و عنوان کرد: 4 مورد هم فقهای شورای نگهبان ایراد خلاف شرع داشتند. 

وی خاطرنشان کرد: مغایرت با اصول 3 بند9 نیز وجود داشت که تبعیض ناروا شناخته شد که این ایرادات نیز 2 مورد بود. بند 10 اصل 3 نیز 7 مورد بود. مواردی از بندها دارای ابهام بود که باید روشن شود. 

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: در برخی ایرادات مقصود قانونگذار معلوم نیست لذا وجه مقصود قانون‌گذار باید مشخص شود. هنوز این ایرادات رسما به مجلس ارائه نشده و ممکن است تغییر داشته باشد.

انتهای پیام/