گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۱۰۳۰۰۰۵۳۲
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۳ - ۹:۱۱ ب.ظ
عراق؛ سرنگونی یک فروند موشک یا پهپاد آمریکایی؟ منابع آگاه در عراق از سرنگونی یک فروند پهپاد متعلق به نیروهای آمریکا در استان نینوی در شمال عراق خبر دادند در حالی که برخی منابع جسم سرنگون شده را یک فروند موشک اعلام کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کاربران شبکه‌های اجتماعی در عراق تصاویری از پرنده‌ای سرنگون شده منتشر کرده‌اند که برخی می‌گویند، پهپادی آمریکایی است که در استان نینوی (شمال غرب) ساقط شده است.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» عراق هم گزارش داد که این پهپاد از نوع «Fix wing drone» و متعلق به تفنگ‌داران دریایی ارتش آمریکا است که در منطقه «القیّاره» واقع در «تل الشعیر» سرنگون شده است.

این منبع خبری ساعاتی پس از انتشار این خبر، آن را اصلاح کرد و نوشت، آنچه پهپاد آمریکایی اعلام شده، به نظر موشک «استورم شادو» (Storm shadow) است که اشتباها و در نتیجه اختلال فنی در هواپیمای تایفون اف.جی.۴ (FG4) وابسته به نیروی هوایی بریتانیا شلیک شده است. این هواپیما از پایگاه آکروتیری در جنوب شرق قبرس به شمال عراق آورده می‌شود. 

صابرین نیوز به نقل از منابع خود نوشت که لشکر ۱۴ ارتش عراق لاشه این پهپاد دو میلیون دلاری را جمع کرده‌ است اما ساعاتی بعد اصلاح کرد که آنچه پهپاد اعلام شده، موشک استورم شادو بوده است.

 


استورم شادو

 

انتهای پیام/ص