گروه : علم و پیشرفت
حوزه : علم و فن آوری جهان
شماره : ۱۴۰۰۰۱۱۴۰۰۰۳۱۵
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۱۴ - ۴:۱۲ ب.ظ
استرالیا درباره واکسن آسترازنکا تحقیق می‌کند سازمان بهداشت استرالیا در پی ادامه‌دار شدن موارد لخته خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا، ارتباط بین این دو را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، یک مقام بهداشت استرالیا گفت: استرالیا در حال بررسی این است که آیا مورد لخته شدن خون در روز جمعه مربوط به واکسن آسترازنکا است یا خیر.

یک مرد ۴۴ ساله پس از دریافت واکسن آسترازنکا، مبتلا به ترومبوز جدی و تعداد کم پلاکت یا سلول‌های خونی که خونریزی را متوقف می‌کنند، با لخته شدن در بیمارستان ملبورن بستری شد.

مایکل کید، از مقامات بهداشتی استرالیا در یک جلسه توجیهی تلویزیونی گفت: «در حال حاضر محققان ارتباط علتی لخته شدن خون با واکسن کووید ۱۹ آسترازنکا را تأیید نکرده‌اند، اما تحقیقات در حال انجام است.

آژانس نظارت بر دارو و تولیدات بهداشتی در انگلیس نیز می‌گوید که ۳۰ مورد نادر لخته شدن خون در افراد پس از دریافت واکسن کرونای آسترازنکا شناسایی شده است؛ چندین کشور از جمله کانادا، فرانسه، آلمان و اسپانیا نیز موارد مشابه را تجربه کرده و پس از ان تزریق این واکسن را محدود کرده‌اند.

اداره تنظیم مقررات دارویی وزارت بهداشت استرالیا (TGA) گفته است، قبلاً واکسن آسترازنکا با افزایش خطر کلی لخته شدن خون ارتباطی نداشته است.

انتهای پیام/