گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۴۰۰۰۱۱۴۰۰۰۹۶۸
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۱:۴۵ ق.ظ
پروازهای ترکیه را نمی توان ناگهان کاملا متوقف کرد/ ضرورت انتقال اتباع دو کشور معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تعدادی از مسافران ترکیه‌ای در کشور ما حضور دارند و تعدادی از ایرانی‌ها هم در کشور ترکیه حضور دارند که بالاخره باید به کشور برگردند و نمی‌توان همه پروازهای ترکیه را بناگاه کاملا متوقف کرد.

تورج دهقانی زنگنه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت پروازهای ترکیه و تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا درباره این پروازها به دلیل شیوع شدید ویروس کرونای انگلیسی در ترکیه اظهار داشت: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغی در این باره به ما نداشته است.

وی ادامه داد: البته باید به این موضوع توجه داشت که به هر حال تعدادی از مسافران ترکیه ای در کشور ما حضور دارند و تعدادی از ایرانی ها هم در کشور ترکیه حضور دارند که بالاخره باید به کشور برگردند و نمی توان همه پروازها را به ناگاه کاملاً متوقف کرد با این حال ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود:  البته در همه پروازهای خارجی و همین پروازهای ترکیه، تست منفی کرونا یکی از الزامات برای مسافران است و مسافران باید حتماً تست معتبر منفی کرونا داشته باشند.

به گزارش فارس، روز شنبه 14 فروردین، سعید نمکی، وزیر بهداشت، با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با این کشور  و لزوم همکاری استانداران در این زمینه، تاکید کرد.

انتهای پیام/