گروه : سیاسی
حوزه : مجلس
شماره : ۱۴۰۰۰۱۱۵۰۰۰۲۷۵
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۱:۱۴ ق.ظ
سیاهکلی: وزارت نیرو و جهاد به آب و آبخیزداری توجهی ندارند نماینده قزوین در مجلس در تذکری خطاب به وزرای نیرو و جهاد از آنها خواست به آب و سلامت مردم توجه ویژه‌ای داشته و آب کشاورزان را با آبخیزداری و آبخانداری تأمین کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، لطف‌الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه 15 فروردین) در جلسه علنی مجلس در تذکر شفاهی خطاب به رضا اردکانیان وزیر نیرو اظهار داشت: وزارت نیرو باید به آب و سلامت آب و مردم توجه داشته و این مشکلات را حل کند.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزارت جهاد افزود: این وزارتخانه باید به آب کشاورزی توجه ویژه‌ای کند، این در حالی است که وزارت جهاد در حوزه آبخیزداری و آبخانداری توجه لازم را ندارد، در حالی که توجه ویژه به این موضوع می‌تواند ضمن تأمین آب کشاورزی، منجر به جلوگیری از سیل در مناطق مختلف شود. 

سیاهکلی گفت:‌ در برخی شهرها ما با فرسایش خاک مواجه هستیم که همین موضوع منجر به تخلیه جمعیت روستاها شده است. 

نماینده قزوین در مجلس افزود: در خیلی از نقاط کشور کشاورزان با دو ماه مشکل کم‌آبی مواجه هستند در حالی که احداث استخرهای آب می‌تواند مشکل آنها را حل کند.

وی در تذکری خطاب به وزیر راه افزود: متأسفانه بعد از گذشت چهل سال برخی از روستاها که 100 یا 200 نفر جمعیت دارد هنوز مشکل راه و جاده وجود دارد که باید برای تأمین و اصلاح محل عبور و مرور مردم اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/