گروه : بین الملل
حوزه : سایر حوزه ها
شماره : ۱۴۰۰۰۱۱۵۰۰۰۳۹۰
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۲:۵۰ ب.ظ
سیل و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی بیش از 30 قربانی گرفت +فیلم در پی سیل ناشی از بارش شدید باران، 23 نفر در جزیره «فلورس» اندونزی جان باختند و هشت نفر دیگر در تیمور شرقی در همسایگی اندونزی به کام مرگ رفتند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سیل ناشی از بارش‌های سیل‌آسای امروز (یکشنبه) در اندونزی، ۲۳ نفر را در جزیره «فلورس» این کشور به کام مرگ کشاند. همچنین در پی جاری شدن سیل، نه نفر زخمی و پنج نفر مفقود اعلام شدند. در کشور کوچک تیمور شرقی در همسایگی اندونزی هم مرگ هشت نفر گزارش شد.

 

 

به گزارش «رویترز»، سخنگوی آژانس مدیریت بلایای طبیعی اندونزی گفت سیل زندگی ۴۹ خانواده را در این جزیره مختل کرد و با اشاره به بخش شرقی جزیره فلورس گفت ده‌ها خانه در روستای «لامانله» زیر گل دفن شدند یا سیل آن‌ها را برد.

در «دیلی» پایتخت کشور تیمور شرقی هم از اواخر روز شنبه بارش و وزش شدید باد ادامه داشته و این شهر را در تاریکی به دلیل قطعی برق فرو برده و همچنین کاخ ریاست‌جمهوری را آب گرفته است.

آژانس آب و هوای اندونزی در همین حال گفته که به دلیل نزدیک شدن توفان گرمسیری به دریای «ساوو» بین بخش جنوبی استان «سوندای شرقی» و سواحل شمالی تیمور شرقی، بارش و وزش‌های بیشتر در راه است.

انتهای پیام/ص