گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۱۱۵۰۰۰۸۵۵
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۹:۴۲ ب.ظ
2 کشته و 6 زخمی در حمله عربستان سعودی به صعده یمن حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی به منطقه مرزی در استان صعده یمن با کشته شدن دو زن و مرد و زخمی شدن شش نفر دیگر همراه شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی به منطقه‌ای مرزی در استان «صعده» در شمال یمن و مرز با عربستان سعودی چندین غیرنظامی را به خاک و خون کشید.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، در این حمله که علیه منطقه مسکونی «الرقو» در شهر مرزی «منبه» استان صعده انجام شده بود، دستکم یک زن و مرد یمنی کشته شده و شش غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

مناطق مرزی یمن در شش سال گذشته همواره در معرض حملات موشکی و توپخانه‌ای ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی و نیروهای مزربانی این کشور بوده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

انتهای پیام/.