گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۱۱۹۰۰۰۰۲۴
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۱۹ - ۲:۴۲ ق.ظ
فیلم| مقابله پدافند هوایی سوریه با تهاجم جنگنده‌های صهیونیستی خبرگزاری رسمی سوریه با اشاره به شنیده‌شدن صدای چند انفجار در جنوب آسمان دمشق، گزارش داد که پدافند هوایی سوریه در حال مقابله با حمله صهیونیست‌ها از سمت جولان اشغالی و لبنان است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی بامداد پنجشنبه از شنیده‌شدن صدای انفجار در آسمان دمشق،‌ پایتخت سوریه خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اشاره به شنیده‌شدن صدای چند انفجار در جنوب آسمان دمشق، گزارش داد: «پدافند هوایی ما در حال مقابله با حمله هوایی در دمشق است».

این خبرگزاری در ادامه نوشت: « پدافند هوایی سوریه با حمله اسرائیلی‌ها در منطقه جنوب [دمشق] از سمت جولان اشغالی و لبنان مقابله کرد».

 

 

سانا همچنین خبر داد: «پدافند هوایی ما همچنان در حال مقابله با حملات ارتش اسرائیل است و تعدادی از موشک‌های آنها را ساقط کرده است».

شبکه «المنار» دقایقی بعد گزارش داد: «یکی از موشک‌های پدافند هوایی سوریه، جنگنده اسرائیلی را در حریم هوایی مرزی این کشور تعقیب کرد و نهایتاََ صدای انفجاری در جنوب لبنان شنیده شد».

وبگاه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» نیز نوشت: «گزارش‌هایی درباره منفجر شدن موشک‌های ضدهوایی [سوریه] در آسمان شمال اسرائیل مخابره شده است».

 

 

یک منبع در ارتش سوریه به خبرگزاری سانا گفت: «در پی تجاوز اسرائیلی‌ها به حومه دمشق، ۴ سرباز سوری مجروح شده و مقداری خسارت مادی نیز وارد گردید».

حدود بیست روز پیش بود که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بار دیگر از طرف جولان اشغالی اقدام به شلیک موشک به سوی اهدافی در ریف دمشق کردند. (جزئیات بیشتر)

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. 

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند. 

 

ویدئوی منتشر شده توسط «لیز اسلای» مسئول دفتر روزنامه واشنگتن‌پست در

 

انتهای پیام/