گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال جهان
شماره : ۱۴۰۰۰۱۲۸۰۰۰۳۷۲
تاریخ : ۱۴۰۰/۱/۲۸ - ۱۲:۳۱ ب.ظ
هزار ایده مبهم برای ماندنِ مسی ؛ چرا قهرمانی امشب برای بارسلونا ضروری است؟ بامداد فردا بارسلونا در حالی دیدار حساس و حیاتی فینال جام حذفی را برگزار می‌کند که نتیجه آن می‌تواند آینده مسی، کومان و سرنوشت پروژه لاپورتا را مشخص کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، باخت در ال کلاسیکو همه چیزهایی که بارسایی‌ها در هفته‌های اخیر ساخته بودند را به باد داد و حالا مشخص نیست آینده بارسلونا در فصل آتی چگونه رقم خواهد خورد. به همین دلیل است که مسابقه امشب (بامداد یکشنبه) در فینال کوپا‌دل‌ری اهمیتی اساسی پیدا کرده زیرا این قهرمانی می‌تواند اندیشه مسی و باشگاه را برای آینده مشخص کند.

لاپورتا مدعی شده که تمدید با مسی در حال پیشرفت است ولی رسانه‌های کاتالونیایی از سختی متقاعد کردن مسی برای ماندن می نویسند. از این نوشته اند که با توجه به وضعیت نامناسب بارسلونا چه کارهایی می‌توان انجام داد که مسی متقاعد شود بماند. برخی از خرید ستاره‌های بزرگ می گویند، عده ای از تغییر مربی و تعدادی نیز معتقد هستند که دوران مسی در نیوکمپ به پایان رسیده و این بازیکن تابستان اسپانیا را ترک خواهد کرد.

اما مهمترین نکته این است که بارسلونا باید مسابقه امشب خود مقابل بیلبائو در فینال کوپادل‌ری را با پیروزی پشت سر بگذارد زیرا برای امیدواری به قهرمانی نیاز است و قهرمانی در لالیگا برای بارسلونا بسیار در لحظه کنونی سخت خواهد بود. 

در گزارشی زیر سعی داریم به بررسی اندیشه بارسلونا برای ماندن مسی برای تابستان کنونی بپردازیم. 

*مرور وضعیت مسی در فصل 2020-2021 ؛ از درخواست خروج تا شرکت در انتخابات

همه چیز به تابستان سال گذشته بازمی‌گردد؛ زمانی که مسی پس از شکست تحقیرآمیز بارسلونا مقابل بایرن مونیخ و جدال با بارتومئو درخواست خروج داد. رئیس باشگاه مقابل لئو ایستاد و ستاره بارسلونا مجبور شد یک سال دیگر در نیوکمپ بماند. در ابتدا همه معتقد بودند که مسی به حتم از بارسلونا می‌رود. منتظر بودند که ببینند از بین منچسترسیتی یا پاریس کدام تیم مقصد لئو است و کدام رویاپردازی به حقیقت می‌رسد که با گذر زمان این اندیشه کمی رنگ باخت. بارسلونا با انگیزه کومان، اتحاد رختکن و مشخصاً انتخابات بارسلونا کاملا متحول شد و اندیشه خروج مسی به طور کامل از بین رفت. پس از آن همه دیگر مدعی شدند که مسی می‌ماند. آن هم پس از آنکه برای اولین بار در انتخابات باشگاه بارسلونا به همراه پسرش شرکت کرد. همه گفتند که لئو می‌خواهد با کمک لاپورتا آینده بارسلونا و پروژه آتی باشگاه را بسازد.

این اندیشه همچنان نیز برقرار است و با اینکه لاپورتا از پیشرفت مذاکره با مسی برای تمدید صحبت می‌کند ولی رسانه‌های اسپانیایی گزارش دادند که هنوز هیچ پیشنهادی برای تمدید به مسی داده نشده است و سوال بزرگ اینجاست که بارسلونا چگونه می‌خواهد لئو را متقاعد کند که این باشگاه می‌تواند فصل آینده برای قهرمانی در اروپا بجنگد؟ 

گیلم بالاگه، خبرنگار مشهور اسپانیایی نوشت: احساس تردید بر مسی غلبه دارد ولی این یک ذات انسانی است که می‌خواهد در همان جا که بوده ادامه دهد. مسی نیز برای ادامه کار نیازمند این است که از سوی باشگاه متقاعد شود.

در رسانه ها منتشر شده که بارسلونا می‌خواهد برای متقاعد کردن مسی، بازیکنانی مثل نیمار یا هالند را به نیوکمپ آورد. بازیکنانی که خرید آنها در تابستان کنونی برای هر باشگاهی سخت و دشوار است چه برسد به بارسلونایی که با ضعف مدیریتی در دوره قبل، بدهی 1.17 میلیارد یورویی را به ثبت رساند. بارسلونا در لحظه کنونی چشم به ستاره هایی دارد که قراردادشان به پایان رسیده تا بتواند رایگان آنها را به نیوکمپ آورد.


پوستر بازی فینال کوپادل‌ری با محوریت مسی ؛ امیدواری بارسایی ها به لئو

* آیا بارسلونا توانایی یا امکان خرید بازیکنانی مثل نیمار یا هالند را دارد؟

در جواب به این سوال باید بگوییم خیر با اینکه لاپورتا از ایده‌های متنوع صحبت می‌کند که کمی نیز این اواخر این ایده‌ها کم رنگ تر شده است. نیمار خواهان تمدید با پاریس است و طبق گزارش‌ها این کار نهایی شده و اکیپ می‌خواهد پیش از دیدار 7 اردیبشهت مقابل منچسترسیتی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا این خبر را منتشر کند. با این اتفاق پرونده بازگشت نیمار به بارسلونا برای همیشه بسته خواهد شد و این ستاره برزیلی در پاریس به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

موضوع خرید هالند نیز بسیار دشوار بوده و بعید است باشگاه بارسلونا با توجه به رقم درخواست‌های عجیب مینو رایولا و پدر هالند برای حق ترانسفر ستاره نروژی، این بازیکن را بتواند خریداری کند. البته عدم صعود دورتموند به لیگ قهرمانان اروپا نیز می‌تواند از قیمت بازیکن که اکنون نزدیک به 150 میلیون یورو ارزش گذاری شده است، بکاهد.

*آگوئرو ؛ ایده اصلی برای ماندن مسی است؟

معقول ترین گزینه برای متقاعد کردن مسی البته، خرید سرخیو آگوئرو از منچسترسیتی است که قراردادش به پایان رسیده و بارسلونا عملا او را رایگان به خدمت خواهد گرفت. البته این بازیکن در 2 فصل اخیر آمادگی خوبی نداشته و در فصل جاری در بسیاری از بازی‌ها مصدوم یا نیمکت نشین بوده است. آیا خرید آگوئرو 33 ساله برای بارسلونا مفید خواهد بود؟

از دپای یا جینی واینالدوم که قراردادشان امسال به پایان می‌رسد نیز به عنوان خریدهای محتمل بارسلونا نام می برند. البته این ها در شرایطی است که بارسلونا جام بگیرد و کومان بماند و او بتواند در نیوکمپ تصمیم‌های خود را اجرایی کند. 

اریک گارسیا، تنها خرید کنونی بارسلوناست که قرار بوده از منچسترسیتی به صورت رایگان به بارسلونا بازگردد. 

*آیا بارسلونا با تغییر سرمربی روبه‌رو خواهد شد؟

گیلم بالاگه در بخش دیگری از گزارش خود نوشت شاید بارسلونا بتواند با آوردن مائوریسیو پوچتینو، مسی را برای آینده امیدوار کند. این سرمربی البته به تازگی به پاریس رفته و بعید است بتوان سن ژرمن را برای این موضوع قانع کرد. از طرفی پوچتینو یک مادریدی بوده برای اسپانیول بازی کرده و در قدیم مصاحبه‌ای کرده که شاید دلش نمی‌خواهد سرمربی بارسلونا شود. البته این موضوع به خرافه بیشتر شباهت دارد و وقتی صحبت جدی‌تر شود به مانند فیگو، لادروپ، رونالدو  یا شوستر، پوچتینو می‌تواند برای بارسلونا سرمربیگری کند. (بازیکنان فوق هم برای بارسلونا بازی کردند و هم برای رئال. لیست بیشتری از آنها را در اینجا مشاهده کنید)

اما سوال اینجاست که بارسلونا می‌خواهد کومان را اخراج کند؟ تا اینجای فصل که سرمربی هلندی عملکردی قابل قبول داشته و طبق گزارش رسانه‌های اسپانیایی لاپورتا به او اعتقاد دارد. اما نکته اینجاست که اگر امشب بارسلونا فینال کوپا را از دست بدهد و در کورس قهرمانی در لالیگا به رئال یا اتلتیکو ببازد، آیا باز هم کومان جایی در بارسلونا دارد؟

برای متقاعد کردن مسی، کار برای بارسلونا بسیار دشوار خواهد بود اگر بازی امشب به نفع بارسلونا به پایان نرسد. زیرا با عدم موفقیت بارسلونا در فصل جاری، امید به فصل بعدی نیز کار دشواری خواهد بود زیرا در حال حاضر بارسلونا در جایی قرار ندارد که بتواند یک انقلاب یا پروژه بزرگ را خیلی سریع به مقصد برساند. 

انتهای پیام/