گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد کلان و بودجه
شماره : ۱۴۰۰۰۲۰۶۰۰۰۴۶۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۶ - ۲:۰۲ ب.ظ
پیش‌نویس تفاهم نامه چندجانبه برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه تدوین شد با پیگیری سازمان اموال تملیکی در مورد تعیین تکلیف کالاهای رسوبی، پیش نویس تفاهم نامه چندجانبه اجرایی و راهگشا برای تعیین تکلیف اموال متروکه توسط اموال تملیکی تهیه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جمع آوری و اموال تملیکی فروش، به منظور تسریع در تعیین تکلیف اموال تحت تملک این سازمان، میان سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، گمرک، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت انبارهای عمومی تفاهم نامه همکاری منعقد می‌شود.

طبق پیش نویس تهیه شده این سند همکاری، استفاده بهینه از توانایی های فنی، اجرایی و قانونی ارگان های یاد شده برای تسریع و انعکاس به موقع آمار کالاهای رسوبی در مبادی ورودی و تحویل آن به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی مد نظر قرار دارد.

همچنین بر اساس اهداف ترسیم شده، باید برای تبادل اطلاعات سیستمی و الکترونیکی میان طرفین این تفاهم نامه برنامه‌ریزی و زیرساخت مناسب ایجاد شود.

براین اساس، یکی از مطالبات ریاست قوه قضاییه که اسفند ماه سال 99 در جمع اعضای مجمع، هیات مدیره و هیات عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی مطرح شد، لزوم تعیین تکلیف به موقع اموال تملیکی در سراسر کشور و کاهش حجم کالاها و نیز تسریع در صدور احکام قضایی این پرونده ها بود.

همچنین در راستای تحقق این مطالبات، با دستور مدیرعامل سازمان، کارگروه تعیین تکلیف اموال منقول تشکیل شده و همکاری میان دستگاه‌های ذی ربط در حال انجام است.

انتهای پیام/ب