گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۲۱۲۰۰۰۳۱۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۱۲:۳۰ ب.ظ
ائتلاف دو حزب کردستان برای انتخابات زودهنگام عراق دو حزب «اتحادیه میهنی» و «گوران» در کردستان، برای شرکت در انتخابات پارلمانی آتی عراق، تحت عنوان ائتلاف «کردستان» همپیمان شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق (یکیتی نیشتمانیی کوردستان) و حزب «حرکة التغییر» (گوران) در منطقه کردستان عراق، برای شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور در یک فهرست انتخاباتی واحد همپیمان شدند.

به نوشته پایگاه خبر «موازین»، رسانه‌های نزدیک به حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کردند که این حزب و جنبش التغییر رسما، تحت عنوان ائتلافی واحد موسوم به «کردستان»، نزد کمیساریای عالی انتخابات عراق ثبت نام کردند.

بر اساس این گزارش ریاست این ائتلاف جدید بر عهده «لاهور شیخ جنگی» رئیس مشترک حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق است.

«روزگار حاجی حمه» عضو دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان در گفت‌وگویی تلویزیونی تصریح کرد که لاهور شیخ جنگی ریاست ائتلاف کردستان را به درخواست «بافل طالبانی» رئیس مشترک این حزب و دفتر سیاسی آن بر عهده گرفت.

وی پیش‌بینی کرد که ائتلاف جدید در انتخابات فرارو، در سطح منطقه کردستان و کرکوک، در صدر قرار گیرد و در سطح عراق سوم شود.

انتخابات آتی  قرار است  دهم اکتبر آتی (۱۸ مهر) برگزار شود. رئیس جمهوری عراق ۱۵ آبان ماه جاری قانون جدید انتخابات این کشور را پس از تصویب در پارلمان، تایید کرد. ابتدا قرار بود که انتخابات زودهنگام پارلمان عراق در ششم ژوئن ۲۰۲۱ (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود اما سپس به دلیل مشکلات متعدد این تاریخ تا اکتبر آتی به تاخیر افتاد.

انتهای پیام/ص