گروه : استانها
حوزه : آذربایجان شرقی
شماره : ۱۴۰۰۰۲۱۳۰۰۰۹۵۰
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۱:۱۰ ب.ظ
موافقت وزیر علوم برای ایجاد دانشکده ها هنر و فسیل شناسی در مراغه نماینده مردم مراغه و عجب‌‎شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر علوم با ایجاد دو دانشکده هنر و فسیل شناسی در مراغه موافقت کرده است .

علی علیزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به دیدار دو ساعته با وزیر علوم اظهار داشت: با موافقت دکتر غلامی وزیر علوم و دکتر رحیمی شعرباف معاون پژوهشی وزیر دانشکده هنر و فسیل شناسی در  مراغه ایجاد می شود.

وی افزود: ابلاغیه انتقال دانشکده علوم پایه و دانشکده فنی ـ مهندسی باطل و اجرای آن سریعاً متوقف شده است.

علیزاده گفت: دو این دانشکده همچنان به عنوان دو دانشکده فعال به فعالیت‌های علمی خود ادامه خواهند داد و در دفترچه کنکور سال جاری برای سال تحصیلی 1401ـ1400 همچنان دانشجو خواهد پذیرفت.

وی اضافه کرد: دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم انسانی و دانشکده علوم پایه توسعه خواهد یافت و این دانشکده‌ها در منطقه به عنوان مرکز عمل خواهد کرد. 

به گفته نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی، دانشکده هنر نیز به جمع دانشکده‌های دانشگاه مراغه اضافه خواهد شد و دانشگاه‌های شهرهای همجوار در رشته‌های هنر پذیرش دانشجو نخواهند داشت.

علیزاده افزود: دانشگاه مراغه به عنوان دانشگاه جامع منطقه‌ای عمل خواهد کرد و مسیر برای توسعه دانشگاه مراغه باز خواهد ماند.

وی گفت: تصمیمات مورد توافق در جلسه با وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری و دبیر شورای ساماندهی آموزش عالی کشور، بعد از تصویب در شورای ساماندهی آموزش عالی کشور ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/60007