گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۴۰۰۰۲۱۴۰۰۰۴۰۹
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۲:۳۲ ق.ظ
باران و صاعقه مهمان آسمان مازندران می‌شود/ هشدار به شالیکاران مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: با توجه به بارش‌های رگباری، احتمال جاری شدن روان آب به‌صورت نقطه‌ای، برخورد صاعقه و برق گرفتگی در آسمان مازندران وجود دارد.

سیدمحمدرضا رضوی امروز درباره وضعیت پیش‌بینی هوای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز سه‌شنبه شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما بودیم.

وی با اشاره به هشدار زرد هواشناسی، گفت: با استقرار جریانات خنک شمالی و عبور متناوب امواج در تراز میانی جو، از اواسط روز چهار‎شنبه ۱۵ تا اواخر روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه شاهد رگبار و رعدوبرق، کاهش نسبی دما، وزش باد (گاهی نسبتاً شدید) و احتمال تگرگ در آسمان مازندران هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه کل آسمان مازندران به‌ویژه ارتفاعات استان را در برمی‌گیرد، اضافه کرد: با توجه به فعالیت این سامانه احتمال جاری شدن روان آب به‌صورت نقطه‌ای، برخورد صاعقه و برق گرفتگی و آسیب به پوشش خزانه‌های برنج وجود دارد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط توصیه بر پرهیز از  اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات، مقاوم‏‌سازی پوشش گلخانه‌ها و خزانه برنج و پرهیز از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مناطق مرتفع است.

رضوی در پایان گفت: دریای مازندران از بعدازظهر امروز به‌تدریج مواج می‌شود.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج