گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۲۱۶۰۰۰۰۱۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۲:۱۹ ق.ظ
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به قنیطره خبرگزاری سانا با اعلام خبر حمله بالگردهای رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در مرز سوریه با فلسطین اشغالی، گزارش داد که این حمله خسارتی در پی نداشته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی بامداد پنجشنبه از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به قنیطره در مرز سوریه با فلسطین اشغالی خبر دادند.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: بالگردهای نظامی رژیم صهیونیستی به اهدافی در یکی از مناطق قنیطره حمله کردند.

شبکه «المیادین» نیز نوشت که این حمله فعلا خسارتی در پی نداشته است.

شبکه «المسیره»‌به نقل از خبرنگار خود در سوریه گزارش داد که یک موضع نظامی توسط دشمن صهیونیست در جنوب سوریه هدف قرار گرفته است.

المسیره همچنین افزود: «یکی از نقاط نظامی در شهر جباثا الخشب در حومه شمالی قنیطره هدف قرار گرفته اما خسارتی واقع نشده است».

با این حال روزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نوشت: «ارتش اسرائیل حملاتی را به پست‌های دیدبانی حزب‌الله در نزدیکی مرز لبنان انجام داده است».

بامداد چهارشنبه نیز خبرگزاری سانا گزارش داد پدافند هوایی سوریه با موشک‌های متخاصم که قصد هدف قرار دادن مناطقی در «الحفه» در لاذقیه و «مصیاف» در غرب استان حماة را داشتند، مقابله کرد.

پیش از این نیز در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منطقه دمیر در ریف جنوبی دمشق، چهار سرباز سوری مجروح شده و خسارت مادی نیز وارد شد. (جزئیات بیشتر)

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. 

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند.

انتهای پیام/