گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال ایران
شماره : ۱۴۰۰۰۲۱۸۰۰۰۴۴۵
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۲:۵۰ ب.ظ
ناظم الشریعه:مشکلات فوتسال را به عزیزی خادم منتقل کردم/در جام جهانی ترکیب ما جوان و با تجربه است سرمربی تیم ملی فوتسال می گوید زمانی تیم ملی فوتسال جوان خواهیم داشت که لیگ های فوتسال کشور نسبت به تربیت و بازیکن سازی آن اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از  سایت فدراسیون فوتبال، هفته گذشته رئیس فدراسیون فوتبال به همراه برخی از اعضای هیات رئیسه نشستی را با سرمربی، مدیر و مربی دروازبانان تیم ملی فوتسال بزرگسالان برگزار کرد.

سید محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال بزرگسالان درباره این نشست گفت: نشست بسیارخوبیرا با عزیزی خادم در ارتباط با برنامه های تیم ملی فوتسال  برگزار کردیم. خوشبختانه نگاه رئیس فدراسیون نسبت به برنامه های ما مثبت بود.

وی در ادامه برگزاری اردوها، عدم پرداخت پاداش تیم ملی، مشکلات مالی و عدم اجرای برخی از برنامه های فوتسال را از مهمترین مشکلات تیم ملی دانست و افزود: مشکلاتی که در ارتباط با تیم ملی فوتسال وجود داشت را طبق درخواست خودشانبه صورتکامل بیان کردیم. همانطور که می‌دانید عدم پرداخت پاداش‌ها، مشکلات مالی، برگزاری بازیهای تدارکاتی، حضور در تورنمنت‌های مختلف از بزرگترین مشکلات تیم ملی فوتسال است.

ناظم الشریعه درباره برنامه‌هایش پیش روی تیم ملی فوتسال هم اعلام کرد: کارهای مربوط به حضورمان در تورنمنت ژاپن از قبل انجام شده است. قرار است تا یک تورنمنت هم در شیراز برگزار کنیم که احتمالا از 8 تا 15 تیر ماه خواهد بود. در حال رایزنی با کشورهای مختلف برای حضور در این تورنمنت هستیم و فعلا حضور تیمونزوئلادر این تورنمنت قطعی شده است.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره اتفاقاتی که باعث رشد و توسعه این رشته می‌شود هم تاکید کرد: زمانی تیم ملی فوتسال در مسیر رشد و توسعه قرار می‌گیرد که لیگ پویا  در تمامی رده های سنی داشته باشیم. اگر می‌خواهیم قهرمان آسیا باشیم، باید رده های مختلف پایه را در باشگاههای فوتسال راه اندازی کنیم. زمانی که لیگ های پایه راه اندازی شود بدون شک تیم های ملی فوتسال نیز فعال تر شده و می‌توان بازیکن مستعد و جوان تربیت کرد.  اگر مسابقات در لیگ امید و پایه داشته باشیم، آنها با انگیزه می‌شوند و ثمرهکار و تلاشباشگاه‌ها به اردوهای تیم ملی راه پیدا می‌کنند.

ناظم‌الشریعه از برنامه ریزی کامل در راستای برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم ملی "ب" هم خبر داد و گفت: تیم رده‌های نوجوانان، جوانان و زیر 20 سال، آینده تیم ملی را تامین می‌کنند. ما نیز برنامه ریزی‌های مختلفی را برای آغاز اردوهای تدارکاتی تیم ملی فوتسال "ب" در دستور کار خود قرار داده‌ایم و قدم به قدم پیش خواهیم رفت تا موفق شویم. در همین راستا نشستی را با رئیس کمیته فوتسال در هفته آینده برگزار خواهیم کرد تا به بررسی مسابقات تیم های ملی و برنامه های خود بپردازیم.

وی در خصوصجوانگراییدر تیم ملی فوتسال گفت: برای حضور در جام جهانی بدون شک با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان به میدان خواهیم رفت. تیم ملی وقتی جوان می‌شود که لیگ جوانی داشته باشیم. تیم های صدر جدول لیگ را ببینید. آمار بگیرید چند بازیکن جوان دارند که چهره شده و از دید ما دور ماندند؟ تمام بازیکنان لیگ زیر ذره بینکادرفنی تیم ملی فوتسال هستند. ازخانوادهفوتسال، پیشکسوتان و مسئولین فدراسیون می‌خواهم که ما را حمایت کنند تا بتوانیم در آسیا و جهان موفق باشیم.

انتهای پیام/