گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۲۲۵۰۰۱۰۳۸
تاریخ : ۱۴۰۰/۲/۲۵ - ۱۰:۴۳ ب.ظ
شمار شهدای فلسطینی به 145 نفر رسید وزارت بهداشت فلسطین شامگاه شنبه خبر داد که شمار شهدای فلسطینی تجاوز صهیونیست‌ها به نوار غزه به 145 نفر افزایش یافته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت فلسطین شامگاه شنبه خبر داد که شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه طی شش روز گذشته به 145 نفر رسیده که 23 نفر آنها زن هستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در جریان تجاوز شش روزه صهیونیست‌ها به غزه، بیش از 1100 فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

از سوی دیگر، «لین هستینگز» هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه برای فلسطین گفت که گزارش‌های سازمان ملل نشان می‌‌دهد که حدود ۱۰ هزار فلسطینی در نتیجه حملات به غزه، مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

او افزود که با وجود شیوع ویروس کرونا، این افراد در مدارس، مساجد و اماکن دیگر پناه گرفته‌اند و از امکانات محدود برای دستیابی به آب، غذا و خدمات بهداشتی برخوردارند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه برای فلسطین تصریح کرد که شایسته است مسئولان اسرائیلی و گروه‌های فلسطینی برای ورود سوخت، مواد غذایی و لوازم پزشکی اجازه دهند.

هستینگز بر ضرورت پایبندی همه طرف‌ها به قانون بین‌المللی و حقوق بشر تأکید کرد و از «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل برای پایان دادن به حملات علیه غزه درخواست کرد.

گوترش روز جمعه (دیروز) از رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی خواست تا هر چه سریع‌تر جنگ را متوقف کنند.

درگیری‌ها در فلسطین پس از آن شروع شد که نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست اخیرا با حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالأقصی و قدس اشغالی، بشدت آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داده و باعث شعله‌ور شدن خشم فلسطینیان شدند.

انتهای پیام/.