گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۴۰۰۰۳۱۵۰۰۰۲۴۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۱۵ - ۱:۴۱ ب.ظ
سفیر آلمان در روسیه: تحریم‌های آمریکا علیه نورد استریم ۲ غیرقانونی است سفیر آلمان در روسیه تحریم‌های آمریکا علیه پروژه انتقال گاز نورد استریم ۲ را غیرقانونی دانست و گفت، این تحریم‌ها موضع آلمان را تغییر نمی‌دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «گیزا آندریاس ون گیر» روز شنبه تحریم‌های آمریکا علیه پروژه «نورد استریم ۲» را مغایر قوانین بین‌المللی دانست.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، آندریاس ضمن سخنرانی در نشست اقتصادی سنت پترزبورگ گفت، آلمان موضع خود را در قبال این پروژه انتقال گاز تغییر نخواهد داد.

سفیر آلمان در روسیه افزود:‌ «در این لحظه، مذاکرات مهمی میان آمریکایی‌ها و دولت آلمان در جریان است که مسئله نورد استریم ۲ را در بر می‌گیرد، اما موضع در این خصوص روشن است و تغییر نخواهد کرد».

آندریاس در توضیح مواضع آلمان گفت: «اعتقاد داریم که مسئله امنیت تأمین انرژی اروپا همانند سیاست‌های تأمین انرژی اروپا باید فقط از سوی اروپایی‌ها و نه کشورهای خارجی تعیین شود».

او درباره تحریم‌های آمریکا در این زمینه گفت: «درخصوص تحریم‌ها موضع ما این است که چنین ابزارهایی -تحریم‌های خارجی- مناسب نبوده و مغایر قوانین بین‌المللی است».

دولت آمریکا از آغاز پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان، با آن مخالفت کرده و مدعی است این خط لوله تهدیدی برای امنیت اروپا است و به همین بهانه تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های دخیل در این پروژه وضع کرد.

ماه گذشته میلادی، واشنگتن سیزده کشتی و سه شرکت روس را در ارتباط با پروژه نورد استریم ۲ به لیست تحریم‌ها اضافه کرد. پیش از آن نیز آمریکایی‌ها یک شرکت سوییسی کاشت لوله گاز را مورد تحریم قرار داده بودند که موجب تأخیر در پیشرفت این پروژه شد.

«ولادیمیر پوتین» روز گذشته (جمعه) ضمن سخنرانی در این نشست، با اعلام اتمام مرحله اول این پروژه گفت، نورد استریم ۲ توانست بر فشارهای واشنگتن غلبه کند.

انتهای پیام/