گروه : فرهنگ
حوزه : حماسه و مقاومت
شماره : ۱۴۰۰۰۳۲۲۰۰۰۱۷۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۰۸ ق.ظ
دلایل ریزش‌های انقلاب از منظر شهید سلیمانی+صوت‌منتشر نشده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات کربلای در جمع همرزمانش با اشاره به راز چرایی انحراف برخی افراد انقلابی گفت: این انقلاب هر چه جلوتر می‌رود، مخلص‌تر و خالص‌تر می‌شود، خالص بودنش غربتش است.

خبرگزاری فارس - گروه حماسه و مقاومت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیداری که با جمعی از خانواده‌های شهدا در روز ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۹۷ داشتند از معجزه انقلاب سخن گفتند و فرمودند: «بعضی از عناصر انقلابی از راه برگشتند؛ انقلاب ریزش داشته است، دل کسانی بسته‌ به دنیا شد. صدر اسلام هم همین‌جور بود؛ در صدر اسلام هم یک عده انقلابیون اول کار، بعد شدند دنیاداران اواسط و اواخر عمر. بله، این هست؛ اما در کنار این ریزش، چند برابر، ما رویش داریم؛ رویش انقلاب؛ معجزه‌ انقلاب این است».

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی  نیز در عملیات کربلای یک در روز پنجم تیر ماه سال ۱۳۶۵ در جمع همرزمانش نیز به چرایی ریزش افراد انقلابی اشاره داشته است.

آنچه که در ادامه می‌شنوید؛ سخنان منتشر نشده از حاج قاسم است که خبرگزاری فارس این صوت تاریخی را برای نخستین بار منتشر می‌کند:  

وقتی خالص بودن نشانه غربت است!

برادرها می‌دانند اول انقلاب در راهپیمایی‌ها، در وضعیت‌ها، خیلی انقلابی‌ها داشتیم، یکی از مطالبی که ما باید توجه داشته باشیم به حقانیت این انقلاب و اخلاص این انقلاب و الهی بودن این انقلاب، این است که این انقلاب هر چه جلوتر می‌رود، مخلص‌تر و خالص‌تر می‌شود، خالص بودنش غربتش است.

این خط، شما نگاه بکنید هر چه ناخالص، هر چه ناپاک، هر چه آدم‌هایی که ظرفیت ندارند هِی از این خط خارج می‌شوند و خودشان می‌بُرند؛ بنا به توجیه در مسائل اقتصادی، بنا به توجیه در مسائل سیاسی، بنا به توجیه در مسائل نظامی، به هر صورت کشش این خط را ندارند.

انتهای پیام/