گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۳۲۴۰۰۰۱۷۸
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۰:۲۱ ق.ظ
گروهی از صهیونیست‌ها پایان نتانیاهو را جشن گرفتند+فیلم هزاران صهیونیست شب گذشته همزمان با نشست کنست و اعلام نخست‌وزیری «نفتالی بنت»، به خیابان‌های تل‌آویو آمدند و خروج نتانیاهو از قدرت بعد از سیطره 12 ساله را جشن گرفتند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروهی از صهیونیست‌ها شب گذشته بعد از آن که کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) به «نفتالی بنت» رای اعتماد داد و او به عنوان نخست‌وزیر جدید این رژیم سوگند یاد کرد، برای گرفتن جشن پایان دوره نتانیاهو به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش «اسپوتنیک»، طبق تخمین رسانه‌های محلی صهیونیستی، هزاران نفر در میدان رابین تل آویو جمع شدند و رفتن نتانیاهو بعد از ۱۲ سال نخست‌وزیری را جشن گرفتند.

 

 

 

 

 

شبکه خبری محلی «کان» ویدئویی را از خوشحالی صهیونیست‌ها در این میدان در لحظه اعلام بنت به عنوان نخست‌وزیر جدید منتشر کرد. طبق گزارش‌ها این افراد تا پاسی از شب را در خیابان‌ها ماندند.

شب گذشته رای‌گیری در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی درباره کابینه نفتالی بنت در کنست رژیم صهیونیستی انجام شد و وی توانست رای اعتماد لازم را بدست آورد تا به دوران نخست‌وزیری نتانیاهو پایان دهد.

در جلسه رای اعتماد، ۶۰ نماینده کنست به کابینه بنت رای اعتماد داده و ۵۹ نماینده با این کابینه مخالفت کردند.

بدین صورت، نفتالی بنت، سیزدهمین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی و ششمین کابینه این رژیم شد.

«یائیر لاپید» نیز در نشست کنست سوگند یاد کرد تا به عنوان دومین نخست‌وزیر جایگزین در تاریخ رژیم صهیونیستی لقب بگیرد.

پیش از این «بنی گانتز» در کابینه پیشین به عنوان نخست وزیر جایگزین «بنیامین نتانیاهو» بود که با کارشکنی‌های نتانیاهو، وی نتوانست به نخست‌وزیری برسد. بر اساس توافق کابینه ائتلافی، لاپید و بنت هر دو در سیاست‌های کابینه حق وتو دارند و لاپید پس از دو سال به عنوان نخست‌وزیر فعالیت خواهد کرد.

کابینه ائتلافی شکننده جدید رژیم صهیونیستی از هشت حزب تشکیل شده و برای نخستین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی، کابینه ائتلافی شامل حزبی است که نماینده ۲۱ درصد از اعراب ساکن در سرزمین‌های اشغالی است.

رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی را تبریک گفت و اعلام کرد در انتظار تقویت روابط و ادامه همکاری با رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/