گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۳۲۴۰۰۰۲۸۸
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۱:۰۳ ق.ظ
واکنش رام‌الله و جهاد اسلامی به کابینه جدید رژیم صهیونیستی؛ بدتر نباشد بهتر نیست وزارت خارجه تشکیلات خودگردان و جنبش جهاد اسلامی در واکنش به نخست‌وزیری «نفتالی بنت» اعلام کردند، سیاست‌ کابینه‌های ائتلافی رژیم صهیونیستی تغییری نمی‌کند و این رژیم را یک سیستم امنیتی و نظامی اداره می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در رای‌گیری یکشنبه شب (دیشب) در کنست رژیم صهیونیستی «نفتالی بنت» توانست رای اعتماد لازم را بدست آورد تا به دوران نخست وزیری «بنیامین نتانیاهو» پایان دهد.

بدین صورت، نفتالی بنت، سیزدهمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی و ششمین کابینه این رژیم شد. بنت کابینه ائتلافی خود را «دولت تغییر» نامیده است.

بر اساس گزارش «القدس العربی»، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به این موضوع اعلام کرد: استفاده از اصطلاح دولت تغییر برای دولت جدید اسرائیل درست نیست مگر اینکه منظور از تغییر، برکناری نتانیاهو باشد زیرا سیاست‌های این دولت نسبت به قبلی تغییری نخواهد کرد اگر بدتر از آن را شاهد نباشیم.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در ادامه تصریح کرد: موضع دولت جدید اسرائیل درباره حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت و ایجاد کشور مستقل فلسطین با مرکزیت قدس شرقی چیست؟ موضع آن درباره شهرک‌سازی، الحاق اراضی، قدس و وضعیت تاریخی و قانونی آن، توافق‌های امضا شده دو طرفه، قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی، راهکار دو دولتی و مذاکرات بر اساس اصل زمین مقابل صلح چیست؟

در ادامه بیانیه مذکور آمده، قضاوت فلسطین درباره کابینه ائتلافی جدید رژیم صهیونیستی بر اساس تمام مسایل مطرح شده در بالا خواهد بود.

جهاد اسلامی

«طارق سلمی» سخنگوی رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در واکنش به نخست‌وزیر بنت گفت، رژیم صهیونیستی را یک سیستم امنیتی و نظامی اداره می‌کند که از تروریسم و تجاوز به حق ملت فلسطین دست برنمی‌دارد بنابراین بر روی تغییر افراد در کابینه رژیم صهیونیستی حسابی باز نمی‌شود.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، وی تأکید کرد: ما با همه آنها به عنوان یک اشغالگر برخورد می‌کنیم. ما باید همیشه در آمادگی کامل برایس دفاع از ملت و سرزمینمان و نیز مقابله با این رژیم تروریستی باشیم.

سلمی ضمن اعلام اینکه کابینه ائتلافی جدید رژیم صهیونیستی کار خود را با تعرض به قدس و اهالی آن در روز سه‌شنبه (فردا) و برگزاری راهپیمایی موسوم به پرچم آغاز می‌کند، خواهان آماده‌باش برای مقابله با این تجاوز شد.

انتهای پیام/