گروه : اقتصادی
حوزه : صنعت ، تجارت ، بازرگانی
شماره : ۱۴۰۰۰۳۲۴۰۰۰۷۵۴
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۴:۳۶ ب.ظ
قیمت سیمان 12 درصد افزایش یافت طبق بلاغیه انجمن صنفی سیمان به تولیدکنندگان این صنعت، قیمت سیمان فله 12 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رئیس انجمن صنفی سیمان در نامه‌ای به کارخانه‌های عضو این انجمن، از صدور مجوز افزایش 12 درصدی قیمت سیمان فله برای مصرف در پروژه های عمرانی، صنایع سیمان بر و انبوه سازی خبر داد.

بر این اساس، قیمت جدید سیمان فله مطابق با فرمول زیر محاسبه خواهد شد:

  (ارزش افزوده) 1.09 * {حداکثر 12 درصد قیمت مصوب بابت هزینه های فروش مستقیم + (قیمت مصوب هر تن سیمان فله)}

به گزارش فارس، فروردین امسال نیز با مصوبه انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان و هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت سیمان فله و کیسه‌ای 50 کیلویی افزایش یافت.

بر این اساس، قیمت تحویل درب کارخانه برای هر تن سیمان فله تیپ یک فله 300 هزار تومان و هر تن سیمان کیسه‌ای 420 هزار تومان تعیین شده بود. همچنین هر تن سیمان تیپ 2 و پوزولانی فله 308 هزار تومان و نوع کیسه‌ای آن 428 هزار تومان تعیین شده بود.

همچنین مقرر شده بود که مالیات بر ارزش افزوده و هزینه حمل به نرخ سیمان اضافه خواهد شد. در عین حال، تولیدکنندگان نیز متعهد شده‌ بودند که کمبود سیمان در بازار وجود نداشته باشد.

برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌ای با عنوان «گرانی لجام‌گسیخته سیمان، بلای ساخت‌و‌ساز اصولی» خواستار ساماندهی بازار محصولات فولادی شدند.

انتهای پیام/ب