گروه : استانها
حوزه : چهارمحال و بختیاری
شماره : ۱۴۰۰۰۳۲۶۰۰۰۶۸۰
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۳:۴۳ ب.ظ
اجرای مرحله دوم طرح ملی یاس با شرکت 250 مددجو در استان مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: مرحله دوم طرح ملی یاس با حضور 250 مددجو با هدف ارائه آموزش‌های امداد و نجات به مددجویان با مشارکت جمعیت هلال احمر در استان آغاز شد.

جاسم محمدی فارسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: مرحله دوم طرح ملی یاس با حضور 250 مددجو با هدف ارائه آموزش‌های امداد و نجات به مددجویان با مشارکت جمعیت هلال احمر در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای موفق مرحله نخست این طرح، ادامه داد: این طرح در سال گذشته با حضور 50 مددجوی این نهاد برگزار شد. 

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی طرح یاس در خانه‌های مدیریت بحران هلال سراسر استان، افزود: مددجویان با حضور مربیان هلال احمر در 2 بخش تئوری و عملی با شیوه‌های مواجهه با بحران‌ها و بلایای طبیعی آشنا می‌شوند. 

محمدی اضافه کرد: مددجویان با گذراندن دوره‌های آموزشی، توانایی‌ لازم را در راستای نجات جان خود و دیگران در زمان بروز حوادث کسب می‌کنند. 

وی عنوان کرد: ارتقای سطح دانش و مهارت مخاطبان در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث، سوانح و نحوه مقابله با آن‌ها از دیگر اهداف اجرای طرح یاس در سطح استان خواهد بود. 

انتهای پیام/68024