گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۴۰۰۰۳۳۱۰۰۰۴۸۱
تاریخ : ۱۴۰۰/۳/۳۱ - ۱:۴۱ ب.ظ
گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرها در اولین روز تابستان/گردوخاک در برخی مناطق کشور معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان خواهد بود.

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی اظهار داشت: کماکان در ۵ روز آینده آسمانی صاف و آفتابی و جوی پایدار در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت.

وی افزود: در این مدت در برخی نقاط استان‌ خراسان جنوبی، همچنین شرق کرمان و هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان خصوصاً زابل و وزش باد شدید داریم که در برخی نقاط سبب وقوع گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در استان‌های خوزستان و ایلام احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد و در این مدت در ارتفاعات جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان به علت جریانات گرم و مرطوب جنوبی در ساعات بعد از ظهر، افزایش ابر، احتمال رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

اصغری اظهار کرد: شرق دریای عمان تا پایان هفته مواج و متلاطم است.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۶ و ۲۵ درجه خواهد بود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/ب