گروه : اجتماعی
حوزه : شهری
شماره : ۱۴۰۰۰۴۲۰۰۰۰۲۵۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۴/۲۰ - ۱۱:۱۹ ق.ظ
فارس من| سگ‌گردانی در محل بازی کودکان در بوستان‌ها ممنوع شد یک فوریت جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازی کودکان در بوستان‌های شهر تهران امروز در صحن شورای شهر به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس،‌ در صحن امروز شورای شهر، یک فوریت جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازدید کودکان در بوستان‌های شهر تهران مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را در این زمینه مطرح کردند. 

حجت نظری به عنوان پیشنهاددهنده این طرح اظهار داشت: به طورکلی در حال حاضر در اکثر بوستان‌های پایتخت و یا می‌توان گفت همه بوستان‌ها، با وجود ممنوعیت حضور حیوانات حیوان‌گردانی صورت می‌گیرد و این موضوع ممکن است با مخالفت بسیاری از شهروندان مواجه باشد. 

وی تأکید کرد: باید جایی برای بازی کودکان و آرامش آنها فراهم کنیم و به دلیل افزایش ورود حیوانات خانگی، بسیاری از خانواده‌ها برای حضور در بوستان‌ها با چالش مواجه شده‌اند.

وی گفت:‌این طرح ناظر بر سلامت کودکان و  خردسالان است و از باب اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک و تأمین سلامت شهروندان باید اجرایی شود.

اما محسن هاشمی در ادامه گفت: باید این قضیه در کمیسیون‌ها به صورت تخصصی بحث شود. ولی سرانجام یک فوریت این طرح با 12 رأی تصویب شد.

پیش از این هزاران نفر از مردم با ثبت کمپینی در سامانه فارس من خواهان ممنوعیت سگ گردانی در پارکها و میادین شهری شده بودند.

انتهای پیام/