گروه : استانها
حوزه : اصفهان
شماره : ۱۴۰۰۰۴۲۸۰۰۰۷۴۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۴/۲۸ - ۱۰:۱۱ ب.ظ
شرکت‌های اصفهانی بازار سرمایه در مدار سوددهی نمادهای اصفهانی بازار بورس با انتشار گزارش عملکرد 3 ماهه خود و همچنین برگزاری مجامع و تقسیم سودهای سهام، نشان داده‌اند در مسیر سوددهی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، شاخص بورس امروز ۸ هزار و ۴۰۰ واحد رشد کرد و توانست در جایگاه ۱ میلیون ۳۱۱ هزار واحد قرار بگیرد. شاخص کل هموزن هم با ۲ هزار و ۷۰۰ واحد رشد، نشان داد که کلیت بازار امروز مثبت و سبزپوش بوده است، نمادهای تاپیکو، رمپنا و فارس بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وپارس، کبورس و فایرا بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشته‌اند، بیشترین ارزش معاملات هم مربوط به گروه شیمیایی، صنایع چند رشته‌ای و سیمان و بیشترین تغییر مثبت نیز در شاخص گروه‌های اطلاعات و ارتباطات، فنی مهندسی و معادن رخ داده است.

ارزش معاملات خرد معادل ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود که در بخش خرید، ۸۳ درصد خریدها توسط حقیقی‌ها و ۱۷ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شده است، همچنین در بخش فروش ۸۲ درصد فروش‌ها توسط حقیقی‌ها و ۱۸ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شده است، علاوه بر این در جریان این معاملات، ارزش سبد سهام عدالت ۰.۶ درصد افزایش یافت و ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۱ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان و ارزش سبد ۱ میلیونی به ۲۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

نمادهای اصفهانی بازار بورس نیز در مدار سودهی قرار گرفته‌اند و  با انتشار گزارش عملکرد ۳ ماهه خود و همچنین برگزاری مجامع و تقسیم سودهای سهام، سوددهی خود را نشان داده‌اند.

آن گونه که خبر می‌رسد مجمع عمومی پالایشگاه نفت اصفهان با نماد شپنا با حضور ۶۲ درصد سهامداران برگزار شد و در این مجمع مقرر گردید ۱۲۰ تومان سود نقدی بین سهامداران تقسیم شود.

همچنین پتروشیمی اصفهان با نماد شصفها نیز از فروش ۵۳۵ میلیارد تومانی خود در ۳ ماهه منتهی به خرداد خبر داده است که طبق برآوردها، ۵۲۵ میلیارد آن مربوط به ماه خرداد می‌باشد و رشدی ۹۳ درصدی را به نسبت با دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

شرکت سیمان اصفهان با نماد سصفها که با عرضه آن در بورس کالا موافق شده، در گزارش ۳ ماهه خود، برای هر سهم ۵۴۱ ریال سود محقق کرده است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، حاکی از رشد ۳۸۱ درصدی می‌باشد.

شرکت فولاد افزا سپاهان در ۳ ماهه منتهی به خرداد برای هر سهم ۱۶۰ ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه قبل کاهش ۵۳ درصدی داشته است.

شرکت سامان گستر اصفهان با ثامان نیز با افشای اطلاعات با اهمیت الف، از انعقاد قرارداد فروش زمین و تهاتر با ۱۱۰۰ دستگاه آپارتمان خبر داد، گفتنی است این سهم ۵ ماه قفل در صف فروش است، ولی این صف از ارزش ریالی کمی برخوردار می‌باشد و با این وجود، در روند بهبود بازار، هیچ حمایتی از سهم برای خروج از صف فروش صورت نمی‌گیرد و مشکل نقدشوندگی یکی از اصلی‌ترین مشکلات سهامداران این نماد است.

گفتنی است بنا بر تصمیم سازمان بورس اوراق بهادار تهران، بورس از فردا سه شنبه تا یکشنبه هفته آینده به مدت ۶ روز تعطیل خواهد بود.

انتهای پیام/۶۳۰۷۷/ج۱۰/