گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۴۰۰۰۴۳۱۰۰۰۱۰۲
تاریخ : ۱۴۰۰/۴/۳۱ - ۱۱:۰۴ ق.ظ
فرستاده آمریکا در امور یمن: اجماع بین‌المللی بی‌سابقه برای پایان درگیری در یمن وجود دارد فرستاده آمریکا در امور یمن از وجود اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای بی‌سابقه برای پایان دادن به درگیری در یمن خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تیم لیندرکینگ» فرستاده آمریکا در امور یمن تأکید کرد که اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای بی‌سابقه‌ای برای پایان دادن به درگیری در یمن وجود دارد.

لیندرکینگ عید سعید قربان را به ملت یمن تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که توافق بین‌المللی به آتش‌بس دائمی و راه‌حل سیاسی در یمن کمک کند.

لیندرکینگ در سخنانی که در حساب توئیتری وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت، گفت: «در حالی که ما عید قربان را جشن گرفته‌ایم، درگیری همچنان در یمن ادامه دارد».

او افزود: «امیدوار هستیم که اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای بی‌سابقه به برقراری آتش‌بس فراگیر و دستیابی به راه‌حل سیاسی بحران کشور کمک کند».

بنابر گزارش شبکه سعودی العربیه، فرستاده آمریکا در امور یمن همچنین بر اهمیت موفقیت این اجماع بین‌المللی برای جلب طرف‌های یمنی به مذاکرات با حسن نیت تأکید کرد.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از فروردین سال ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرده است و فقط با کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور، گسترش قحطی، گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

انتهای پیام/ص