گروه : استانها
حوزه : کرمان
شماره : ۱۴۰۰۰۴۳۱۰۰۰۱۸۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۴/۳۱ - ۱۲:۲۱ ب.ظ
فعال‌شدن ۱۲ گشت ویژه راهداری و ترابری جنوب کرمان در تعطیلات پیش رو مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان گفت: در تعطیلات پیش رو ۱۲ گشت ویژه راهداری و ترابری با هدف نظارت بیشتر بر حوزه راهداری و حمل و نقل در جنوب کرمان فعال شد.

مسعود جمیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو و در نتیجه نیاز به تشدید نظارت‌ها با نظارت مستقیم معاونت‌های راهداری، حمل و نقل و فنی و همچنین در شهرستان‌ها با برنامه‌ریزی روسای ادارات شهرستانی این گشت‌ها فعال خواهند بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان با اشاره به لزوم خدمات مجتمع‌های خدماتی و رفاهی به کاربران جاده ای، مسافران و مردم گفت: در این طرح ویژه که با جدیت دنبال خواهد شد، مدیران مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی که نسبت به تعهدات مشخص خود اقدام نکنند، مواردی همچون رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم ارائه خدمات قانونی به مراجعان و تخطی از حقوق رانندگان و مسافر در مجتمع‌ها با جدیت رصد و به شکایت‌های رسیده مردمی و گزارش شده گشت‌های راهداری و ترابری در قالب قانون و کمیسون‌های مربوطه رسیدگی خواهد شد.

وی از نظارت جدی و ویژه بر تردد ناوگان عمومی مسافری خبر داد و گفت: شرکت‌های حمل و نقل مسافر باید با پیروی کامل از دستورالعمل‌های حمل و نقلی خدمات خود را به مردم، رانندگان و مسافران ارائه کنند و در صورت تخطی از قوانین و رعایت نکردن حقوق مسافر با مدیران عامل شرکت‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان بیان کرد: شرکت‌های مسافربری موظف هستند قیمت بلیت را طبق قانون و نرخنامه مصوب از مسافران اخذ کنند.

 جمیلی با خطاب قرار دادن مدیران عامل شرکتهای حمل و نقلی افزود:با توجه به احترام به مسافران و مردم در جهت پیگیری مطالبات قانونی هرگونه شکایتی که در محل به گشت‌های راهداری و ترابری و با ارتباط با سامانه ۱۴۱ از شرکت‌های حمل و نقلی مسافر و رانندگان شود در کوتاهترین زمان رسیدگی و حکم قانونی آن اجرایی خواهد شد.

وی از مسافران و رانندگان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه حمل و نقلی موارد را به شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل در هر ساعت از شبانه‌روز اطلاع دهند.

انتهای پیام ۸۰۰۳۲/ب