گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۴۰۰۰۴۳۱۰۰۰۳۸۵
تاریخ : ۱۴۰۰/۵/۱ - ۱۲:۰۱ ق.ظ
بستری بودن بیش از ۲ هزار بیمار کرونایی در مازندران/ سفر به مازندران ممنوع طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۳۵۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۲ هزار و ۱۲۶ نفر رسید این در حالی است که سفر مردم به مازندران همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران،روند افزایشی مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی در استان مازندران نشان‌دهنده این است که کرونا همچنان پرقدرت می‌تازد اما در تعطیلات پایان هفته جمع زیادی از مردم مناطق مختلف بخصوص از تهران به این استان سفر کردند.

این روزها درحالی روزهای پایانی هفدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا را تجربه می‌کنیم که تب تند کرونایی تمام مازندران را فرا گرفته است و سفر به این استان باید ممنوع باشد.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۸۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۲۲۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۶۳۰ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۵۱ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۹۶  بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ بیمار جدید بستری و ۴۰ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۷ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۳۵۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۲هزار و ۱۲۶ نفر رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج/ی