گروه : استانها
حوزه : اردبیل
شماره : ۱۴۰۰۰۵۰۱۰۰۰۰۰۵
تاریخ : ۱۴۰۰/۵/۱ - ۱۲:۲۵ ق.ظ
بزرگ‌ترین شرکت صنایع تبدیلی در پارس آباد مغان راه اندازی می‌شود استاندار اردبیل از راه‌اندازی بزرگترین شرکت صنایع تبدیلی کشاورزی در زمینی به مساحت ۵ هکتار در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان سفر به شهرستان پارس آباد اظهار کرد: بزرگترین شرکت صنایع تبدیلی کشاورزی با همت شرکت کشت و صنعت گلدشت سبز در زمینی به مساحت ۵ هکتار در آینده نزدیک به‌ بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این شرکت صنایع تبدیلی در زمینی به مساحت۵ هکتار و ۹ هزار متر مربع ساختمان سازی و ۳۵۰ میلیارد تومان برای تهیه ماشین آلات داخلی و خارجی این مجموعه هزینه شده است که فاز اول آن در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ظرفیت صنایع تبدیلی گوجه فرنگی ۱۰۰۰تنی در این مجموعه آماده شده است، بیان کرد: در کنار آن صنایع تبدیلی سیب درختی نیز ایجاد شده و از اهمیت ویژه‌ای برای استان برخوردار است.

وی ادامه داد: فروش سیب درجه ۳ در استان با مشکل مواجه بوده و سالانه ۳۵۰هزار تن در استان سیب تولید می‌شود که ۱۰۰هزار تن از این محصول درجه ۳ است.

بهنام جو تصریح کرد: سیب‌های درجه اول و درجه ۲ به‌صورت تازه خوری در سطح استان و سایر استان‌ها توزیع می‌شد اما سیب‌های درجه سوم به‌دلیل نبود صنایع تبدیلی از بین می‌رفت.

وس اظهار داشت: بخش خصوصی در شهرک صنعتی پارس آباد با ظرفیت ۲۵تن در ساعت این محصول(سیب درختی) را تبدیل به احسن خواهند کرد و زیر ساخت‌های لازم برای این مجموعه توسط دولت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه چند مجموعه در سطح استان برای صنایع تبدیلی سیب‌های درختی راه اندازی شده، گفت: صد در صد محصول سیب در این شرکت‌ها تبدیل به کنسانتره می‌شود و چند مجموعه نیز برای بهره مندی از کنسانتره نیز در سطح استان راه اندازی شده که از جمله آن تسنیم نوش نیر با ۲۰۰نفر اشتغال به چرخه فعالیت باز می‌گردد.

بهنام جو بیان کرد: در کنار این خطوط، مجموعه دیگری نیز جهت تبدیل هلو و شلیل به کنسانتره راه‌اندازی می‌شود، دستگاه‌های هسته‌گیر، ریزانه کردن و صنایع تبدیلی این محصول نیز خریداری شده و به زودی از گمرک بازرگان ترخیص می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: این اقدامات نوید خوبی برای باغداران و کشاورزان جهت افزایش راندمان تولید و امید به آینده است که امیدواریم این زنجیره همچنان تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/۳۴۶۳/