گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۴۰۰۰۵۰۴۰۰۰۵۹۰
تاریخ : ۱۴۰۰/۵/۴ - ۴:۱۶ ب.ظ
جهنم کالیفرنیا؛ 5400 آتش‌نشان در تلاش برای مهار آتش‌سوزی+فیلم و عکس هزاران آتش‌نشان در تلاش برای مهار آتش سوزی «دیکسی» در کالیفرنیا هستند، این آتش سوزی به قدری بزرگ شده که سیستم جوی خود را ایجاد کرده و مقامات هشدار داده‌اند ممکن است شرایط بدتر شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هزاران آتش‌نشان آمریکایی در حال مبارزه با یک آتش‌سوزی در کالیفرنیا هستند که به قدری بزرگ شده که سیستم هوای خود را ایجاد کرده و مقامات هشدار داده‌اند ممکن است شرایط امروز (به وقت آمریکا) بدتر شود. 

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، شعله‌ها به قدری سر به آسمان کشیده‌ که ابرهایی که می‌توانند باعث رعد و برق و وزش‌های باد شدید شوند را ایجاد کرده است؛ مسئله‌ای که به نوبه خود می‌تواند آتش را تشدید کند. 

این در حالی است که حدود ۵۴۰۰ آتش‌نشان در تلاش برای مهار این جهنم هستند. «جولیا روتفورد» کارشناس هواشناسی مامور در خصوص این آتش‌سوزی هشدار داده روز دوشنبه می‌تواند روز چالش برانگیزی باشد زیرا اگر این ابرها به اندازه کافی بلند شوند توانایی تولید رعد و برق را دارند. 

آتش‌سوزی «دیکسی» از اواسط ماه ژوئیه در جنگل‌های شمال کالیفرنیا در حال جولان است؛ بخشی از بحران آب و هوایی که گرمای شدید و خشکسالی نگران کننده‌ای را به همراه آورده است.

 

 

 

 

گرچه آتش‌سوزی در کالیفرنیا رایج است اما امسال تابستان آتش‌سوزی‌ها بیشتر هم بوده است. امسال آتش‌سوزی‌ها سه برابر بیشتر نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ باعث از بین رفتن پوشش گیاهی شده که بدترین سال آتش‌سوزی در تاریخ این ایالت را رقم زده است. 

نیروهای امدادی از مناطقی به دور دستی فلوریدا برای مهار آتش‌سوزی دیکسی و ابرهای پیروکومولوس  (آتش‌کومه‌ای) اعزام شده‌اند. این آتش تاکنون به مناطق دوردست هم گسترش یافته و ده‌ها خانه و ساختمان کوچک را که در مسیر آن قرار داشته، تخریب کرده است.

فصل آتش‌سوزی امسال در کالیفرنیا و همسایه آن ایالت اورگن زودتر از موعد شروع شد که این مسئله ناشی از خشکسالی چند ساله، بادهای شدید و گرمای سوزان تابستان امسال است و کارشناسان دلیل آن را تغییرات آب و هوایی می‌دانند. 

نتایج یک تحقیق مقدماتی نشان داده آتش‌سوزی دیکسی بعد از آن آغاز شد که یک درخت روی یکی از هزاران کابل برق متعلق به شرکت انرژی آمریکایی «پی‌جی اند ای» (PG&E) افتاد. شرکتی که پیش از این هم به دلیل ایجاد آتشی که شهر کوچک «پارادایس» ایالت کالیفرنیا را به کلی خاکستر کرد و ۸۶ نفر را به کشتن داد، مقصر شناخته شد.

انتهای پیام/م