گروه : استانها
حوزه : آذربایجان شرقی
شماره : ۱۴۰۰۰۵۱۲۰۰۰۸۶۲
تاریخ : ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۸:۲۲ ب.ظ
دولت سیزدهم درصدد رفع موانع تولید و میدان دادن به بخش خصوصی است نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس، گفت: رئیس جمهور دولت سیزدهم بداند رفع موانع تولید نیازمند آسیب‌شناسی و رفع بروکراسی و میدان دادن به بخش خصوصی است، نه اعتبارات، از این‌رو این مهم باید در اولویت کاری دولت قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در خصوص محور تاکیدات رهبر انقلاب بر اولویت‌های کاری دولت سیزدهم، اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب دارای فرصت‌های خوبی برای ایجاد جهش در کشور است اما در مقابل با چالش‌های متعددی نیز مواجه خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردمی بودن و گفت‌وگوی صادقانه با جامعه یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که رهبر انقلاب به آن تاکید کردند، افزود: انجام سفرهای استانی همراه با آسیب‌شناسی اقدامات گذشته مسوولان، می‌تواند زمینه گفت‌وگوهای صادقانه با مردم را فراهم کند.

وی ادامه داد: در واقع سفرهای ریاست جمهوری به مناطق مختلف کشور می‌تواند به مردمی بودن دولت کمک کند و نهایتا زمینه حل مشکلات را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه حل معضلات اقتصادی باید مبتنی بر برنامه تحولی باشد، متذکر شد: اگر تیم اقتصادی دولت سیزدهم ظرفیت‌های کنونی کشور را احیا کند، موانع تولید نیز برطرف خواهد شد.

میرتاج الدینی در این راستا گفت: باید یادآور شد، رفع موانع تولید نیازمند آسیب‌شناسی و رفع بروکراسی و میدان دادن به بخش خصوصی است، نه اعتبارات، از این‌رو این مهم باید در اولویت کاری دولت سیزدهم قرار بگیرد.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال واحدهای تولیدی در شرایط کنونی تحریم‌ها را دور می‌زنند و از طریق شرکت‌های ثالث اقدام به واردات کالاهای مورد نیاز می‌کنند اما دستگاه‌های داخلی به دلیل وجود بروکراسی‌ها موانع جدی ایجاد می‌کنند.

انتهای پیام/60001/س