گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۵۱۷۰۰۰۰۳۶
تاریخ : ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۲:۵۱ ق.ظ
دیدار اردوغان و نخست‌وزیر لیبی پشت درهای بسته رئیس‌جمهور ترکیه و نخست‌وزیر دولت وحدت ملی لیبی، دیداری بدون حضور رسانه‌ها در استانبول برگزار کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالحمید الدبیبه» نخست‌وزیر دولت وحدت ملی لیبی که به ترکیه سفر کرده، عصر شنبه با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، این دیدار خصوصی که پشت درهای بسته در عمارت وحدتین در استانبول انجام گرفت، به مدت یک ساعت‌ونیم به طول انجامید.

بر این اساس، سران ترکیه و دولت وحدت ملی لیبی سپس در جلسه دیگری با حضور هیأت‌های دو کشور شرکت کردند.

در آن جلسه - که مجدداً بدون حضور رسانه‌ها برگزار شد - وزرای خزانه‌داری و دارایی، تجارت، رئیس بانک مرکزی و مشاور ارشد رئیس‌جمهور ترکیه حضور داشتند.

جزئیات بیشتری از مفاد این دیدار و صحبت‌های مطرح‌شده بین سران ترکیه و لیبی هنوز رسانه‌ای نشده است.

وزارت خارجه ترکیه با ابراز خشنودی از بازگشایی یک مسیر راهبردی در لیبی، از تداوم حمایت از مردم این کشور و دولت وحدت ملی خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

اردوغان نیز پیشتر طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه گفته بود نظامیان ترکیه در لیبی حضور دارند و به این حضور ادامه خواهند داد.

پیش از این نیز «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه قطع حمایت نظامی از دولت وحدت ملی لیبی را به ضرر این کشور دانسته و با استناد به توافقنامه‌ای که با طرابلس امضا کرده،‌ بر تداوم حضور نظامی در لیبی تاکید داشت.

انتهای پیام/