گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۴۰۰۰۵۱۷۰۰۰۱۹۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۱۱:۱۱ ق.ظ
قلع و قمع ۲۵ مورد تغییرکاربری اراضی کشاورزی و ملی در کیاسر قلع و قمع و خلع‌ید ۲۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و تصرف اراضی ملی باحضور دادستان مرکز استان مازندران انجام ۶ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی و ملی به حال سابق بازگشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قلع و قمع و خلع‌ید ۲۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و تصرف اراضی ملی امروز با حضور دادستان مرکز استان و رئیس حوزه قضایی کیاسر انجام شد که ۶ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی و ملی به حال سابق باز گشت.

 محمد کریمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در این‌باره اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع ۲۵ مورد شامل (دیوارکشی، بنای نیمه‌کاره) با حضور نماینده امور اراضی، جهاد کشاورزی و عوامل انتظامی این حوزه قضایی قلع وقمع و به وضع سابق بازگشت.

وی با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی و ملی، افزود: حفاظت از عرصه‌های طبیعی و کشاورزی و جلوگیری از تغییر غیرمجاز کاربری وظیفه همه ما است و مردم می‌توانند برای مشارکت در حفظ اراضی کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز کشاورزی و یا تخریب و دخل و تصرف در اراضی ملی، مراتب را به مراجع قضایی اطلاع دهند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج