گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۴۰۰۰۶۱۳۰۰۰۹۰۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۱۳ - ۷:۳۴ ب.ظ
تداوم اعتراضات علیه گذرنامه واکسن کرونا در فرانسه مخالفان صدور گذرنامه سلامت برای دریافت‌کنندگان واکسن کرونا در فرانسه، بار دیگر در خیابان‌های این کشور تظاهرات برپا کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خیابان‌های شهر پاریس، روز شنبه برای چندمین هفته متوالی شاهد تجمع معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه در قبال شیوع ویروس کرونا بود.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، صدها معترض به صدور «گذرنامه سلامت» برای کسانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، در خیابان‌های پاریس به راهپیمایی پرداختند.

این معترضان با در دست گرفتن پرچم فرانسه و پلاکاردهایی ما مضمون احترام دولت به آزادی‌های فردی، خواستار لغو صدور این گذرنامه‌ها شدند.

هفته‌های گذشته نیز هزاران نفر از شهروندان فرانسوی در اعتراض به صدور گذرنامه سلامت برای دریافت‌کنندگان واکسن کرونا تظاهرات کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات شهر پاریس به خبرنگار رویترز گفت: «این گذرنامه‌های سلامت مردم فرانسه را دچار تفرقه کرده است. فکر می‌کنم این مسئله روشن است و متأسفانه معتقدم باید آن را لغو کنیم».

کسانی که واکسن کرونا و این گذرنامه را دریافت نکرده باشند از ورود به رستوران‌ها، بارها و رفتن به مسافرت محروم می‌شوند. این گواهی حاکی از این است که فرد صاحب آن، دست‌کم یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده، تست کرونای او در ۴۸ ساعت گذشته منفی بوده یا پس از ابتلا به این بیماری، بهبود یافته است.

یک روز پس از تظاهرات ماه گذشته  فرانسه، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور در انتقادی تند و توهین‌آمیز از معترضان به  قوانین کرونایی دولت، گفت تسلیم آن‌ها نخواهد شد. ماکرون در ادامه، معترضان را بی‌عقل توصیف کرد و گفت: «چند ده هزار نفر عقلشان را تا حدی از دست داده‌اند که می‌توانند بگویند ما در دیکتاتوری زندگی می‌کنیم».

انتهای پیام/.