گروه : فرهنگ
حوزه : حج و زیارت و وقف
شماره : ۱۴۰۰۰۶۲۱۰۰۰۱۹۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۱۰:۲۵ ق.ظ
مهمانی عزاداران حضرت رقیه(س) در حرم‌های سوریه کنار سفره سبز دردانه+عکس و فیلم همزمان با شب شهادت ریحانةالحسین، مراسم عزاداری در حرم‌های مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) با حضور زائران برگزار و سفره حضرت رقیه (س) پهن شد.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، همزمان با شب شهادت حضرت رقیه (س)، در حرم‌های سوریه مراسم عزاداری برگزار شد.

در حرم حضرت رقیه (س) ایرانیان به سوگواری دختر سه ساله امام حسین (ع) پرداخته و در صحن و شبستان و همچنین کنار ضریح آن حضرت در غربت ریحانةالحسین اشک ریختند. در این مراسم که با حضور چند مداح اهل بیت (ع) همچون مهدی رسولی، سیدمحمود علوی، حسن سروری و فریدون کریم پور برگزار شد، زائران سوری نیز در کنار ایرانیان عزاداری کردند.

 

مداحی ایرانیان در جوار ضریح حضرت رقیه (س)

همچنین سفره حضرت رقیه (س) در حرم آن حضرت پهن و پارچه سبزی بین زوار دردانه سیدالشهدا (ع) توزیع شد. دختران دور سفره حضرت رقیه نشسته و به عزداراری پرداختند و هر کسی با هر نیتی میوه، شکلات و حتی عروسک در این سفره قرار داد و بعد از پایان مراسم افراد از این سفره متنعم شدند.

 

سفره حضرت رقیه (س) در حرم آن حضرت

در حرم حضرت زینب (س) نیز مراسم عزاداری حضرت رقیه (س) برگزار و سوری‌ها در گوشه و کنار حرم عمه سادات به سوگواری پرداخته و حال و هوای خرابه شام در سال ۶۱ هجری را ترسیم کردند و برای حضرت رقیه (س) بر سر و سینه زدند.

 

عزاداری سوری‌ها در حرم حضرت زینب (س)

به گزارش فارس، حضرت رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) همزمان با پنجم ماه صفر پس از شکنجه و اسارت در خرابه‌های شام به شهادت رسید.

انتهای پیام/