گروه : سیاسی
حوزه : مجلس
شماره : ۱۴۰۰۰۶۲۴۰۰۰۰۷۱
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۹:۰۵ ق.ظ
تصویب طرح مشارکت‌های مردمی در طرح‌های آب و برق و فاضلاب در کمیسیون انرژی مجلس سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی کلیات طرح مشارکت‌های مردمی در طرح‌های آب و برق و فاضلاب» در این کمیسیون و تصویب آن خبر داد.

مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست این کمیسیون از بررسی طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور و طرح مشارکت‌های مردمی در  طرح‌های آب و برق و فاضلاب خبر داد.

وی افزود: کلیات طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور در صحن رای آورده و جزئیات آن در کمیسیون طی چندین جلسه بررسی شده است و مقرر شد؛ اعضای کمیسیون نظرات تکمیلی خود را در جلسه آتی کمیسیون ارائه کرده تا نهایتا جمع‌بندی آن به صحن علنی ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون انژری مجلس درباره طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور تصریح کرد: طرح مذکور مجموعی از رفتارهای سازمانی و تشکیلاتی را با هدف رفع موانع بر از سر راه تولیدکننده اصلاح می‌کند.  

وی با بیان اینکه در جلسه امروز کلیات طرح مشارکت‌های مردمی در  طرح‌های آب و برق و فاضلاب بررسی و تصویب شد، گفت: طبق این طرح به وزارت نیرو مجوز داده می‌شود برای تامین منابع مالی طرح‌های مصوب اقدام به پیش فروش انشعاب یا صدور گواهی ظرفیت شبکه کنند و متعهد می‌شود که با اجرای خط یا شبکه، بدون هیچ اضافه‌ای امکان استفاده از گواهی ظرفیت شبکه یا انشعاب خریداری شده به آن‌ها داده می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس این طرح مردم می‌توانند قبل از اجرای شبکه آب یا برق اقدام به خریداری گواهی ظرفیت شبکه یا حق انشعاب کنند.

انتهای پیام/